Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Atceļ ierobežojumus uz Baltkrievijas/Latvijas robežas

Šobrīd ir atrisinātas problēmas ar vagonu rindām visā Latvijas teritorijā, tāpēc atcelti aizliegumi kravu pieņemšanai uz Baltkrievijas/Latvijas robežas.

Situācija ar kravu vagonu sastāviem, kas gaidīja izkraušanu visā Latvijas teritorijā, izveidojās jau pirms Ziemassvētku brīvdienām. LDz bija spiests pat uz laiku pārtraukt vilcienu pieņemšanu uz Baltkrievijas/Latvijas robežas. Dīkstāvē savu kārtu gaidīja vairāki desmiti sastāvu ar naftas produktiem un oglēm. Ventspilī savukārt gaidīja daudzi vagoni ar naftas produktiem, norāda LDz valdes loceklis Ēriks Šmuksts.
Dīkstāves iemesli bijuši vairāki: gan neritmiskā kravu iekraušana Krievijā pārvadājumiem uz Latviju (decembrī beigās tika nosūtītas īpaši liels kravu apjoms), gan izkraušanai ostās nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ – vētras Baltijas jūrā un zemās gaisa temperatūras, pie kurām ogles sasalst un to izkraušana ir apgrūtināta.
Šobrīd problēmas ir atrisinātas un kravu izkraušana notiekot bez kavējumiem. Ē. Šmuksts uzsver, ka minētās dīkstāves radījušas zaudējumus gan  preču saņēmējiem, gan pārvadātājiem, tomēr to apmēru neatklāj.
LDz arī uzsver, ka kopējā Latvijas dzelzceļa pārvadājumu caurlaides spēja ir 60 miljoni tonnu gadā. Tā esot pietiekoša, bet pārkraušanas jaudas esot jākāpina Ventspils un Rīgas ostu termināļos: it īpaši galvenajām kravu grupām – naftai, naftas produktiem un oglēm.
Vairāki aculiecinieki Db gan norāda, ka neparasti liels daudzums kravu vagonu dzelzceļu stacijās esot novērojams arvien.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris  2

Dienvidkorejā AS Latvijas kuģniecība meitas uzņēmums SIA LSC Shipmanagement (LSCSM) papildinājis savu pilnā tehniskajā pārraudzībā esošo floti ar jaunu kuģi Elandra Eagle, informē LSCSM. Jaunais tankeris Elandra Eagle ir paredzēts naftas...

Reklāma