Dienas Bizness

 • 1 pirmdiena,
  maijs

  Ziedonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Atcels dizainparaugu tiesisko aizsardzību automobiļu rezerves detaļām

Eiropas Parlaments šodien, 12.decembrī, atbalstījis priekšlikumu, kas paredz visā Eiropas Savienībā (ES) atcelt dizainparaugu tiesisko aizsardzību automobiļu rezerves detaļām. Vienlaikus deputāti prasa pāreju veikt pakāpeniski— piecu gadu laikā, informēja Eiropas Parlamenta Preses dienests.

Saskaņā ar priekšlikumu uzņēmumiem, nepārkāpjot dizaina aizsardzības tiesības, būs iespēja ražot auto rezerves detaļas, kas ir identiskas oriģināliem. Šodien izskatītā direktīva attiecas uz detaļām, kas paredzētas, lai atjaunotu auto sākotnējo izskatu un funkciju, un izmaiņas skar tikai tā dēvēto sekundāro tirgu, kurā detaļas pārdod patērētājiem, nevis ražotājiem.
 
Dizainparaugu tiesības joprojām tiks aizsargātas dekoratīvām detaļām, proti, tādām, kas domātas tikai auto izskata atjaunošanai vai maiņai.
 
Direktīva neieviesīs būtiskas izmaiņas Latvijas, tāpat kā Beļģijas, Īrijas, Itālijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Spānijas un Apvienotās Karalistes tirgos, kur šāds rezerves daļu brīvs tirgus jau paredzēts.
 
Lai auto ražotājiem dotu pietiekamu laiku piemēroties jaunajiem apstākļiem, deputāti direktīvas ieviešanai prasa 5 gadu pārejas periodu. Viņuprāt, arī jānosaka, ka patērētāji par ražojuma izcelsmi jāinformē tā, lai par izcelsmi nerastos šaubas: ar preču zīmi vai firmas nosaukumu. 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma