Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  oktobris

  Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8916

  USD: 1.0927

Ražošana

Atcels dizainparaugu tiesisko aizsardzību automobiļu rezerves detaļām

Eiropas Parlaments šodien, 12.decembrī, atbalstījis priekšlikumu, kas paredz visā Eiropas Savienībā (ES) atcelt dizainparaugu tiesisko aizsardzību automobiļu rezerves detaļām. Vienlaikus deputāti prasa pāreju veikt pakāpeniski— piecu gadu laikā, informēja Eiropas Parlamenta Preses dienests.

Saskaņā ar priekšlikumu uzņēmumiem, nepārkāpjot dizaina aizsardzības tiesības, būs iespēja ražot auto rezerves detaļas, kas ir identiskas oriģināliem. Šodien izskatītā direktīva attiecas uz detaļām, kas paredzētas, lai atjaunotu auto sākotnējo izskatu un funkciju, un izmaiņas skar tikai tā dēvēto sekundāro tirgu, kurā detaļas pārdod patērētājiem, nevis ražotājiem.
 
Dizainparaugu tiesības joprojām tiks aizsargātas dekoratīvām detaļām, proti, tādām, kas domātas tikai auto izskata atjaunošanai vai maiņai.
 
Direktīva neieviesīs būtiskas izmaiņas Latvijas, tāpat kā Beļģijas, Īrijas, Itālijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Spānijas un Apvienotās Karalistes tirgos, kur šāds rezerves daļu brīvs tirgus jau paredzēts.
 
Lai auto ražotājiem dotu pietiekamu laiku piemēroties jaunajiem apstākļiem, deputāti direktīvas ieviešanai prasa 5 gadu pārejas periodu. Viņuprāt, arī jānosaka, ka patērētāji par ražojuma izcelsmi jāinformē tā, lai par izcelsmi nerastos šaubas: ar preču zīmi vai firmas nosaukumu. 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai  4

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju pār sliežu ceļiem Latvijā, kas aprīkota ar luksoforu un skaņas signālu. Edvīns Bērziņš, LDz prezidents, skaidro: «Šā gada laikā esam apzinājuši visas gājēju...

Reklāma