Valsts policijas pagaidu vienošanos ar fotoradaru piegādātāju V-Traffic (iepriekš Vitronic Baltica un partneri) paredzēts noslēgt līdz šīs nedēļas beigām.

Tā trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē norādīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane. Pēc vienošanās noslēgšanas par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem atkal tiks noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli. Līgums ar V-Traffic tika izbeigts 28. septembrī, tādējādi pašlaik fotoradari var atrasties uz ceļiem, taču protokoli par to fiksētajiem pārkāpumiem netiek noformēti.

Pagaidu vienošanās būs spēkā līdz brīdim, kad tiks nolemts, vai valsts atpirks no fotoradaru ražotāja 57 pašlaik uz ceļiem esošos radarus, bet ne ilgāk par decembri. Pēc I. Pētersones-Godmanes teiktā, galīgais lēmums par to, vai iegādāties fotoradarus jāpieņem novembra vidū un tas tiks apstiprināts valdībā. «Vācijas partneris ir izteicis cenu piedāvājumu, tagad neatkarīgi eksperti, auditori to izvērtēs,» klāstīja I. Pētersone-Godmane. Kopējā cena ir mazāka par pieciem miljoniem latu, taču precīza summa pašlaik netiek atklāta.

Pagaidu vienošanās ar V-Traffic valstij papildus neko nemaksā – atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam piegādātājs saņems 35% ieņēmumu no fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra