Rīgas rajona tiesa ierosinājusi vēl vienu airBaltic mazākuma akcionāra SIA Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) maksātnespējas lietu, liecina informācija Valsts aģentūras Maksātnespējas administrācija interneta vietnē.

Juridiskās personas maksātnespējas process ierosināts, pieņemot SIA Finanšu restrukturizācijas risinājumi pieteikumu. Par administratora pretendenti izvēlēta Maija Stoļarova, liecina informācija Maksātnespējas administrācijas mājas lapā.              

SIA Finanšu restrukturizācijas risinājumi dibināta 2007. gadā un veic operācijas ar vērtspapīriem, liecina informācija Lursoft. Lursoft dati liecina, ka 2007.gada martā dibinātā Finanšu restrukturizācijas risinājumi kopš 2008. gada decembra pilnībā pieder vienīgajam uzņēmuma valdes loceklim Armandam Strodam. Iepriekš Finanšu restrukturizācijas risinājumu vienīgais īpašnieks bija ar ekspremjera Andra Šķēles interesēm saistītā SIA Inpo 7, bet no dibināšanas 2007. gada martā līdz tā paša gada maijam tās īpašnieks bija Jānis Jasāns.

A. Strods ir arī vienīgā fiziskā persona, kas ir a/s Latvijas Neatkarīgā televīzija (LNT) 100% īpašnieka SIA TVLondon dalībnieks. Bez A. Stroda TVLondon pieder arī SIA TVL (pamatkapitāls 5,3 milj. Ls), savukārt šis uzņēmums pieder SIA Finanšu restrukturizācijas fonds, kura pamatkapitāls ir 2000 Ls.

Rīgas rajona tiesa plāno izskatīt BAS maksātnespējas lietu šā gada 1. martā pulksten 11.

Db.lv jau rakstīja, ka šā gada 9. janvārī BAS maksātnespējas lieta tika ierosināta pēc SIA Veriko iesniegtā pieteikuma. Uzņēmums pieprasīja BAS maksātnespēju saistībā ar 3600 latu parādu saistībā ar līgumu par brokeru pakalpojumiem. Šis pieteikums februāra sākumā tika noraidīts, un BAS atzīta par maksātspējīgu.

BAS pieder Bertoltam Flikam un Taurus Asset Management Fund Limited. DB jau iepriekš vēstīja, ka Veriko, kas tiesā prasīja BAS maksātnespēju, netieši pieder B. Flikam. Bijušais airBaltic vadītājs un aviokompānijas privātā akcionāra BAS nu jau bijušais līdzīpašnieks B. Fliks kopš pērnā gada 8. jūnija bijis vienīgais akcionārs Luksemburgas kompānijā Aerienne Services Group S.A, kurai pieder Veriko, liecina izraksts no oficiālā Luksemburgas Lielhercogistes vēstneša (2011. gada 2. septembrī) un dati no Latvijas Lursoft. Saskaņā ar Luksemburgas vēstneša datiem, 8. jūnijā parakstītie Aerienne Services Group S.A statūti liecina, ka B. Fliks kā vienīgais akcionārs ir apmaksājis 310 kompānijas akcijas 31 tūkstoša eiro apjomā. Savukārt B.Fliku Luksembrugas kompānijā pārstāv tās vadītājs Maikls Lange (Michael Lange). Savukārt Veriko zvērināts advokāts Raivo Sjademe šobrīd dibinājis vai ir īpašnieks vēl deviņās kompānijās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra