Ceturtdien, 24.martā, tika atklāts modernizētais Grebņevas muitas kontroles punkts. Atklāšanas ceremonijas ietvaros Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Nelija Jezdakova saņēma ASV vēstnieces Latvijā Džūditas Gārberes pasniegto ASV valdības dāvinājumu - tehnisko līdzekļu komplektus kontrabandas preču atklāšanai un muitas kontroles pasākumu veikšanai.

Grebņevas muitas kontroles punktā Latvijā iebraucošajā pusē ir izbūvēta transporta un kravas padziļinātās kontroles ēka, jauns kontroles paviljons un rokas bagāžas kontroles paviljons, kā arī pabeigta trīs jaunu ass svaru un vienu platformas svaru izbūve ar nojumi un paviljonu un izbūvēta jauna videonovērošanas sistēma.

Modernizācijas ietvaros ir veikti ceļu un laukumu izbūves un asfaltēšanas darbi un uzstādītas jaunas ceļa zīmes, barjeras un radiācijas vārti. Vairākas citas ēkas  ir modernizētas un veikti ievērojami ieguldījumi muitas kontroles punkta infrastruktūras un tehniskā nodrošinājuma atjaunošanā (veikta ārējo inženierkomunikāciju (ūdensvads, kanalizācija, siltumtīkls) izbūve, elektrotīklu un vājstrāvas kabeļu kanalizācijas izbūve, katlumājas rekonstrukcija u.c.).

No ASV saņemtajos kontrabandas identifikācijas komplektos ar kopējo vērtību 48 tūkst. ASV dolāru jeb aptuveni 23,8 tūkstoši latu ietilpst ierīces, kas ļauj noteikt blīvuma atšķirību starp kontrabandas  priekšmetu un tilpni, kurā tas noslēpts; dažāda veida fibroskopi, kas ļauj veikt muitas kontroli tumšās un grūti pieejamās vietās, piemēram, transportlīdzekļa riteņos, durvīs vai paneļos un citi speciālie tehniskie līdzekļi, kas tiks izmantoti padziļinātai muitas kontroles veikšanai un nelegāli pārvietotu preču identificēšanai.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra