Noskaidrots optimālāko risinājumu ātrgaitas vilciena Rīga – Maskava projekta realizēšanai – tā izlemts, tiekoties satiksmes ministram Uldim Augulim un VAS Latvijas Dzelzceļš vadītājam Uģim Magonim ar Krievijas transporta ministru Igoru Ļevitinu. Aprēķinus līdz jūnijam veiks abu valstu dzelzceļa uzņēmumi sadarbībā ar citu jomu ekspertiem.

Latvijai šis transporta koridors ir ļoti svarīgs, uzsvēra Augulis. Tas palielinātu gan pasažieru, gan kravu pārvadājumu apjomu. Turklāt dzelzceļa maršruts Rīga – Maskava Latvijai būtu labs papildinājums projektam Rail Baltica, uzskata satiksmes ministrs.

Galvenokārt ekonomisks, ne politisks projekts – tā iecerēto ātrvilcienu satiksmi raksturo Ļevitins. Tas ne tikai uzlabos pārvietošanās iespējas starp abām valstīm, bet tai pat laikā būs arī nozīmīgs infrastruktūras objekts, kas veicinās arī citu jomu attīstību, ir pārliecināts Uģis Magonis.

Sarunu gaitā nopietna uzmanība tika pievērsta transporta problēmām infrastruktūras jomā. Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas ietvaros rosināts veidot jaunu darba grupu tieši robežšķērsošanas jautājumu risināšanai. Tiks meklēti risinājumi laika saīsināšanai, kas nepieciešams robežas un muitas kontroles formalitāšu veikšanai.

Četru joslu ātrgaitas automaģistrāle starp Rīgu un Maskavu ir vēl viens svarīgs starpvalstu sadarbības projekts. Iecerēts, ka maģistrāle kļūs par būtisku tranzīta artēriju, veicinot attīstību lielākajās Latvijas ostās – Rīgā, Ventspilī un Liepājā. Automaģistrāli plānots pabeigt līdz 2018. gadam, kad Krievijā norisināsies pasaules čempionāts futbolā.

Sarunu laikā tika izskatīti arī jautājumi par līgumtiesiskās bāzes sakārtošanu transporta jomā, sadarbību transporta infrastruktūras uzlabošanā, kā arī kopīgās aktualitātes starptautisko autopārvadājumu jomā.

Krievijas pusi ieinteresēja arī prāmju satiksmes izmantošana starptautiskajos autopārvadājumos, izmantojot Latvijas ostas. Kaimiņvalsts jau attīsta šādus projektus Baltijas un Melnās jūras virzienā, taču perspektīvā tas tiks darīts arī Kaspijas jūras virzienā.

Nākamā Auguļa un Ļevitina tikšanās paredzēta jau maija beigās Starpvaldību komisijas Transporta darba grupas sanāksmē.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra