Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Atsāks Liepājas ostas padziļināšanas darbus

Pagājušajā naktī Liepāja ostā ieradās zemes smēlējs Pinocchio, lai  turpinātu 2009.gada novembrī uzsākto ostas baseina padziļināšanu.

2010.gadā ostas padziļināšanas darbi tika uz laiku pārtraukti bargās ziemas dēļ. Šīs nedēļas laikā tie tiks atsākti, un zemes smēlēja pirmais darbs būs Liepājas ostas vidus vārtu atbrīvošana no kuģa vraka, kas varētu būt Otrā pasaules kara sākumā nogramdēta barža.

Liepājas ostas infrastruktūras uzlabošanas projekta ietvaros līdz 12.5 metriem padziļinās ostas kuģu ceļus, Brīvostas rajona akvatoriju – par 12 metriem, Ziemas ostas rajona akvatoriju par -  7 metriem, kā arī  rekonstruēs «Loču»  kanālu.

Saistītie raksti

Projektu īsteno Beļģijas kompānija Dredging International N.V. Tas ir Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekts, un tā kopējās izmaksas ir vairāk nekā 27 miljoni latu. Līdz šim ir paveikti jau 29% no kopējā plānotā darbu apjoma, un projektu ir jāpabeidz 2011.gada 1.oktobrī.

Ostas beseina un kuģu ceļu padziļināšana ir nepieciešama, lai nodrošinātu pilnvērtīgu TEN-T (Trans – Eiropas transporta tīkla) noslodzi un arī uzlabotu kuģošanas drošību.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma