Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Mediji

Atsaukts airBaltic tiesiskās aizsardzības procesa pieteikums

Rīgas rajona tiesā atsaukts Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic tiesiskās aizsardzības procesa pieteikums.

Tā kā airBaltic tiesā atsaucis iepriekš iesniegto tiesiskās aizsardzības procesa lietu, kompānijai atdoti visi dokumenti, aģentūrai BNS pastāstīja tiesā. Līdz ar to tiesa nelems par airBaltic tiesisko aizsardzību.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka tiesiskās aizsardzības procesa pieteikuma atsaukšana bija viens no priekšnoteikumiem, lai valsts ieguldītu līdzekļus airBaltic.

Ziņots arī, ka 21.septembrī – laikā, kad valsts ar otru lielāko akcionāru Baltijas Aviācijas sistēmas (BAS) nespēja vienoties par aviokompānijas pamatkapitāla palielināšanu –, airBaltic vērsās tiesā ar tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu. Konstatējot, ka nav iesniegti visi nepieciešamie dokumenti, tiesa pieteikumu atstāja bez virzības līdz 21.oktobrim.

Kompānija airBaltic veic tiešos lidojumus no trim Baltijas valstu galvaspilsētām – Rīgas, Viļņas un Tallinas, kā arī nodrošina aviosatiksmi vairākos iekšzemes maršrutos Somijā. airBaltic neauditētie zaudējumi pērn bija 34,2 miljoni latu pretēji peļņai 2009.gadā.

airBaltic dibināts 1995.gadā, tā lielākie akcionāri ir Latvijas valsts ar 52,6% akciju un Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) ar 47,2% akciju, kas tās 2009.gada sākumā iegādājās no SAS. BAS 50% kapitāldaļu pieder bijušajam airBaltic prezidentam un izpilddirektoram Bertoltam Flikam, bet vēl 50% – Bahamu salās reģistrētai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.
 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai  3

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju pār sliežu ceļiem Latvijā, kas aprīkota ar luksoforu un skaņas signālu. Edvīns Bērziņš, LDz prezidents, skaidro: «Šā gada laikā esam apzinājuši visas gājēju...

Reklāma