Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Atvieglos mazo un ultravieglo lidaparātu pilotu sertifikāciju

Atvieglo gaisa balonu, planieru, motoplanieru un dirižabļu pilotu sertificēšanas prasības, atzīstot, ka ir nesamērīgi tās piemērot tādas pašas kā privāto lidmašīnu pilotiem.

Par to liecina Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie Noteikumi par civilās aviācijas gaisa kuģu lidojumu apkalpes locekļi sertificēšanu. Izstrādātais noteikumu projekts paredz izdalīt piecas sertificējamo civilās aviācijas gaisa kuģu lidojumu apkalpes locekļu kategorijas – amatierpiloti, privātpiloti, lidotāji – stūrmaņi, lidotāji – inženieri un lidotāji – radiotelefona operatori.

Noteikumu projekts nosaka arī prasības studentpilota apliecības iegūšanai. Līdz šim studentpilotu apliecības netika izsniegtas, bet to plānots darīt, lai apzinātu to personu loku, kas mācās par pilotiem un vēlas saņemt pilota apliecības, kā arī, lai paaugstinātu lidojumu drošību pilotu sākotnējās apmācības procesā.

Apliecību izsniegšana arī turpmāk plānota par maksu, taču vismaz daļai nekomerciālās nozīmes lidojumu apkalpes locekļu (gaisa balonu, planieru, motoplanieru un dirižabļu pilotiem) jaunais normatīvais akts ļaus tās iegūt vienkāršāk un lētāk.

Prognozēts, ka 2011. gadā varētu tikt izsniegtas 30 – 40 studentpilotu, 30 amatierpilotu, tikpat – privātpilotu apliecības, kā arī apmēram 6 lidotāja – stūrmaņa, tikpat lidotāja – inženiera un lidotāja – radiotelefona operatora apliecības.
 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai  3

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju pār sliežu ceļiem Latvijā, kas aprīkota ar luksoforu un skaņas signālu. Edvīns Bērziņš, LDz prezidents, skaidro: «Šā gada laikā esam apzinājuši visas gājēju...

Reklāma