Turpinot pieaugt degvielas cenām, palielināsies arī maksa par autobusu biļetēm, saka starptautiskās autobusu kompānijas Lux Express valdes priekšsēdētājs Hanness Sārpū (Hannes Saarpuu), norādot, ka, turpinoties šādai tendencei, aktualizēsies alternatīvas enerģijas izmantošanas iespējas.

«Degvielas izmaksas mums pērn ir kāpušas par 30%, bet tas nenozīmē, ka mūsu cenas ir augušas tikpat strauji. Patiesību sakot, vairākos maršrutos pērn vidējās cenas pat samazinājās. Tomēr ir skaidrs, ka tas nevarēs turpināties, ja degvielas cenas turpinās pieaugt. Tad celsies arī biļešu cenas,» teica Sārpū.

Viņš norādīja, ka degvielas cenu kāpums par 10% nenozīmē arī biļešu cenu pieaugumu par 10%. «Tomēr jānorāda – ja jūs braucat ar savu mašīnu, tad, degvielas cenām augot par 10%, jūsu izmaksas pieaug par 10%. Savukārt pasažieru pārvadātājiem, autobusiem degvielas pieaugums par 10% nenozīmē biļešu pieaugumu par 10%, pieaugums būs daudz mazāks. Līdz ar to, pieaugot degvielas cenām, pieaugs arī biļešu cenas, bet šis pieaugums tomēr būs lēnāks,» paskaidroja Lux Express valdes priekšsēdētājs.

Vienlaikus viņš atzina, ka alternatīvās enerģijas izmantošanu autobusos, kuri dodas garos pārbraucienos, pašreiz neuzskata par iespējamu. «Ir vairāku veidu alternatīvā degviela. Pilsētās pilnīgi noteikti perspektīvas ir autobusiem, kas lieto gāzi, jo ekspluatācijas izmaksas ir pieņemamas un tā ir daudz tīrāka degviela, kas rada mazāk izmešu nekā dīzeļdegviela. Kas attiecas uz elektrības vai hibrīdtehnoloģiju izmantošanu, es gan nākamo desmit gadu laikā vēl neredzu pārāk lielas perspektīvas autobusiem. Protams, ir izmēģinājuma projekti, bet komerciālā mērogā es nākamajos gados tam vēl nākotni neredzu,» klāstīja Sārpū.

Viņš piebilda, ka Lux Express autobusi dodas garajos pārbraucienos un, tā kā alternatīvās enerģijas izmantošana pagaidām vēl saistās ar jaunajām tehnoloģijām, tad aktuāls ir jautājums par iespējām tās izmantot pa ceļam. «Tomēr, ja degvielas cenas turpinās augt, un, visticamāk, tā notiks, tad arī pieaugs interese par alternatīvām. Līdz ar to pēc 10–15 gadiem viss var būt jau pavisam citādi,» prognozēja Sārpū.

2011.gadā Lux Express pārvadāto pasažieru skaits pieauga par gandrīz 40%, sasniedzot 575 tūkstošus pasažieru.

Lursoft informācija liecina, ka autobusu kompānijas Latvijas pārstāvniecība Lux Express Latvia 2010.gadā strādāja ar 1,624 miljonu latu apgrozījumu, bet cieta 69,13 tūkstošu latu zaudējumus.

Lux Express Grupa ir pasažieru pārvadājumu uzņēmums Baltijas valstīs, kas piedāvā starptautiskos savienojumus starp Baltijas valstīm, Krieviju un atsevišķām Eiropas Savienības valstīm. Starptautisko autobusu maršrutus ar Lux Express Group preču zīmi veic Lux Express Estonia un tā meitasuzņēmumi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra