Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic biļetes lidojumiem Ziemassvētkos var pirkt mierīgu sirdi, apgalvo satiksmes ministrs Uldis Augulis, norādot, ka arī pats, visticamāk, iegādāšoties airBaltic aviobiļeti Ziemassvētku ceļojumam.

LNT raidījumā 900 sekundes ministrs arī vēlreiz uzsvēra faktu, ka līdz ar jauno vienošanos Latvija ir atbrīvojusies no neizdevīgā akcionāru līguma, kas nozīmē, ka turpmāk airBaltic būs Latvijas valsts kontrolē, kā to paredz komerclikums.

Augulis arī sacīja, ka jaunais airBaltic valdes un padomes locekļu sastāvs, kā arī aviokompānijas vadītāja vārds būs zināms šodien, 4. oktobrī.

Jau vēstīts, ka vakar, 3. oktobrī, tika parakstīta vienošanās starp Latvijas Republiku, airBaltic mazākuma akcionāru, kreditoriem un citām iesaistītajām pusēm, tādējādi valstij nodrošinot faktisko kontroli pār airBaltic.

Vienošanās parakstīta starp Latvijas Republiku satiksmes ministra personā, SIA Baltijas aviācijas sistēmas (BAS), a/s Latvijas Krājbanka, AB Bankas Snoras, AKB Investbank, Taurus Asset Management Fund Limited, Transatlantic Holdings Company S.A. un SIA KD Jet. Vienošanos no valsts puses parakstījušais Satiksmes ministrs sīkāk nekomentēja līdz šim procesā neminēto kompāniju iesaistītību.

Sia KD Jet, kas iepriekš nav minēta saistībā ar airBaltic, īpašnieks ir Lietuvā šī gada 16 jūlijā  reģistrēta kompānija Lionera. Kompānijas juridiskā adrese ir Lidosta Rīga, Biroju iela 10, proti, tāda pat kā Bertoltam Flikam daļēji piederošais lidostas virszemes pakalpojumu sniedzējam North Hub Services. Sia KD Jet vienīgais valdes loceklis ir kāds Mārcis Kauliņš.

Vienošanās paredz valsts proporcionālu līdzdalību airBaltic pamatkapitāla palielināšanā kopumā par apmēram 100 miljoniem latu, kad izpildīti vairāki priekšnosacījumi, tostarp tiesiskās aizsardzības pieteikuma atsaukums, pērnā gada aprīlī pieņemtā lēmuma par 59,11 tūkstošu akciju dzēšanu izpilde, kā arī jaunu airBaltic statūtu apstiprināšana.

Tāpat ir izbeigts līdzšinējais akcionāru līgums, savukārt airBaltic vadītājs Bertolts Fliks savas pilnvaras noliks pēc akcionāru sapulces lēmuma, kas paredzēta jau rīt.

Vienošanās paredz, ka jaunā valde darbosies trīs cilvēku sastāvā. To akcionāru sapulcē varētu apstiprināt jaunā padome, par ko akcionāri paredzējuši balsot rīt. Gan padomes, gan valdes iespējamie locekļi šobrīd tiek vērtēti.

Tāpat lidsabiedrībai tiks atgriezta airBaltic preču zīme un ieķīlāta par labu valstij, lai nodrošinātu valsts aizdevuma atmaksu.

Tā kā paredzētas bargas sankcijas par vienošanās nepildīšanu, tad U. Augulis domā, ka tā tiks ievērota, nodrošinot kompānijai stabilitāti un attīstību.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra