Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic jaunais vadītājs tiek meklēts, taču labi vadītāji zemē nemētājas, atzina satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Viņš norādīja, ka tieslietu, satiksmes un finanšu ministriem kopā ar piesaistīto konsultantu Prudentia ir uzdots atlasīt cilvēkus jaunajai airBaltic valdei un padomei.

Uz jautājumu, vai ir jau izkristalizējušies konkrētāki kandidāti, Augulis atbildēja, ka tiek saskaņoti un izvērtēti cilvēki gan valdē, gan padomē. «Tos, kas ir bijuši kompānijas vadībā vai menedžmentā, protams, arī izvērtēs, kā viņi ir strādājuši atbilstoši izvēlētajam biznesa modelim, vai tas ir bijis pareizs, vai ne. Kompānijā katrā ziņā menedžments paliek strādāt uz kādu laiku, lai jaunie varētu pārņemt lietas. Savukārt valdē un padomē ir jāstrādā cilvēkiem, kas ir spējīgi uzreiz ātri saprast kompānijas darbību un finanšu plūsmu, lai varētu kontrolēt valsts daļas ieguldījumu,» sacīja ministrs.

Uz jautājumu par airBaltic vadītāja meklējumiem Augulis atbildēja, ka nav vienkārši atrast vadītāju lielai kompānijai. «Nav vienkārši tik lielai kompānijai atrast un atlasīt cilvēkus. Mums nemaz tik daudz to aviācijas speciālistu nav, un arī labi menedžeri nemētājas apkārt, jo liela daļa ir savākti kompānijās, kuras veiksmīgi darbojas,» teica Augulis.

Savukārt uz jautājumu, vai jaunais vadītājs būs no Latvijas, ministrs atbildēja: «Atradīsim.» Jaunais valdes priekšsēdētājs varētu būt zināms pēc jaunās valdes iecelšanas.

Augulis informēja, ka arī padomē tiks mainīti cilvēki.

Jau vēstīts, ka airBaltic prezidentam un līdzīpašniekam Bertoltam Flikam būs jāatstāj kompānijas vadība un par to akcionāru vidū jau ir panākta vienošanās.

Premjers Valdis Dombrovskis iepriekš izteicies, ka kompānijas vadība ir jāuztic pieredzējušam profesionālim ar starptautisku reputāciju, kurš apņemtos pārskatāmā laika periodā nodrošināt kompānijas rentablu darbu.

airBaltic padomē valsts pusi pārstāv Gints Kiršteins, Santa Glāzniece un Raitis Tukāns, savukārt privātā akcionāra Baltijas Aviācijas sistēmas (BAS) pārstāvji, kuri ir atkāpušies, ir Ilmārs Razumovskis un Žans Šarls Korsaks.

Kompānija airBaltic veic tiešos lidojumus no trim Baltijas valstu galvaspilsētām – Rīgas, Viļņas un Tallinas, kā arī nodrošina aviosatiksmi vairākos iekšzemes maršrutos Somijā.

airBaltic dibināts 1995.gadā, tā lielākie akcionāri ir Latvijas valsts ar 52,6% akciju un BAS ar 47,2% akciju, kas tās 2009.gada sākumā iegādājās no SAS. BAS 50% kapitāldaļu pieder Flikam, bet vēl 50% – Bahamu salās reģistrētai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra