Uzlabojot situāciju ar lidkompānijas negatīvo pašu kapitālu, airBaltic tiks meklēts stratēģiskais investors, telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes teica labklājības ministrs, satiksmes ministra amatam virzītais Uldis Augulis (ZZS).

Pareizākais būtu atrast ieinteresētu lielu aviokompāniju, vai lidmašīnu ražotāju, tādu kā, piemēram, Bombardier no kā airBaltic pērk lidmašīnas. Taču tās esot tālākas sarunas, un, lai tās notiktu, ir jāpanāk, lai kompānijai nav negatīvs pašu kapitāls.

Kā skaidroja ministrs, piedāvājums stratēģiskajam investoram tiks izstrādāts. Ja tā būs aviokompānija, būs vieni nosacījumi, ja lidmašīnu ražotājs - citi. Par stratēģiskā investora meklēšanu ticis runāts arī slēgtajās valdības sēdēs.

Viņš uzskata, ka informācijai par stratēģisko investoru nevajadzētu būt noslēpumam. Noslēpums varētu būt komercinformācija, finanšu nosacījumi, nevis tas, kurš varētu būt investors.

Šodien ir plānots parakstīt gan akcionāru līgumu, gan visus saistītos dokumentus ar jauno airBaltic investoru Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, aģentūrai LETA apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

Šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma Ozoliņš pauda pārliecību, ka problēmas ar jauno investoru nav gaidāmas, jo ir veiktas visas nepieciešamās pārbaudes un pieprasīti apliecinājumi, ka uzņemtās saistības var tikt izpildītas. «Tādēļ arī šobrīd virzāmies uz dokumentu parakstīšanu,» uzsvēra Ozoliņš.

Savukārt airBaltic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags Rīta panorāmai apliecināja, ka Montāgs-Girmess ir ieradies Rīgā. «Viņš ir Latvijā un ļoti ceram, ka viņa klātbūtne materializēsies ar parakstītiem līgumiem,» teica Vanags.

Valdība iepriekš nolēma atbalstīt Prudentia atrasto nacionālās aviokompānijas airBaltic investoru, Vācijas uzņēmēju Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij jāiegulda 80 miljoni eiro. Kopējais Latvijas aviokompānijas jaunais kapitāls 132 miljonu eiro apmērā veicināšot biznesa plānu un flotes modernizēšanu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra