Dienas Bizness

 • 1 trešdiena,
  marts

  Ivars, Ilgvars

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8531

  USD: 1.0597

Ražošana

Foto: LETA

Augulis: airBaltic tiks meklēts stratēģiskais investors, piemēram, Bombardier  6

Uzlabojot situāciju ar lidkompānijas negatīvo pašu kapitālu, airBaltic tiks meklēts stratēģiskais investors, telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes teica labklājības ministrs, satiksmes ministra amatam virzītais Uldis Augulis (ZZS).

Pareizākais būtu atrast ieinteresētu lielu aviokompāniju, vai lidmašīnu ražotāju, tādu kā, piemēram, Bombardier no kā airBaltic pērk lidmašīnas. Taču tās esot tālākas sarunas, un, lai tās notiktu, ir jāpanāk, lai kompānijai nav negatīvs pašu kapitāls.

Kā skaidroja ministrs, piedāvājums stratēģiskajam investoram tiks izstrādāts. Ja tā būs aviokompānija, būs vieni nosacījumi, ja lidmašīnu ražotājs - citi. Par stratēģiskā investora meklēšanu ticis runāts arī slēgtajās valdības sēdēs.

Viņš uzskata, ka informācijai par stratēģisko investoru nevajadzētu būt noslēpumam. Noslēpums varētu būt komercinformācija, finanšu nosacījumi, nevis tas, kurš varētu būt investors.

Šodien ir plānots parakstīt gan akcionāru līgumu, gan visus saistītos dokumentus ar jauno airBaltic investoru Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, aģentūrai LETA apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

Šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma Ozoliņš pauda pārliecību, ka problēmas ar jauno investoru nav gaidāmas, jo ir veiktas visas nepieciešamās pārbaudes un pieprasīti apliecinājumi, ka uzņemtās saistības var tikt izpildītas. «Tādēļ arī šobrīd virzāmies uz dokumentu parakstīšanu,» uzsvēra Ozoliņš.

Savukārt airBaltic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags Rīta panorāmai apliecināja, ka Montāgs-Girmess ir ieradies Rīgā. «Viņš ir Latvijā un ļoti ceram, ka viņa klātbūtne materializēsies ar parakstītiem līgumiem,» teica Vanags.

Valdība iepriekš nolēma atbalstīt Prudentia atrasto nacionālās aviokompānijas airBaltic investoru, Vācijas uzņēmēju Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij jāiegulda 80 miljoni eiro. Kopējais Latvijas aviokompānijas jaunais kapitāls 132 miljonu eiro apmērā veicināšot biznesa plānu un flotes modernizēšanu.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Pērn zemākais pārvadāto kravu apjoms kopš 2010. gada

2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms ir samazinājies par 8,1 miljonu tonnu jeb 6,6 %. Būtiskākais pārvadāto kravu kritums par 7,8 miljoniem tonnu jeb 14,1 % bija dzelzceļa...

Reklāma