Dienas Bizness

 • 28 otrdiena,
  februāris

  Skaidrīte, Justs, Skaidra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8528

  USD: 1.0587

Ražošana

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Augulis: par elektrovilcienu iepirkumu lems valdībā  2

Šobrīd tiek skaņots informatīvais ziņojums, un tuvāko divu nedēļu laikā Centrālā statistikas pārvalde sniegs savu atzinumu. Pēc tā ziņojumu virzīs valdībā, kur lems par tālāko risinājumu elektrovilcienu iepirkumā.

Šis satiksmes ministra Ulda Auguļa citāts tehnisku iemeslu dēļ šodien neiekļuva šodienas Dienas Biznesā. Diemžēl tas arī bija viss, kas viņam piektdien ar savas pomnieces komunikācijas jautājumos Lienes Užules palīdzību bija sakāms par VAS Pasažieru vilciens (PV) jaunu elektrovilcienu iepirkumu.

DB šodien raksta, ka kopš pērnā gada nogales PV paziņojuma, ka elektrovilcienu iepirkuma otrajai kārtai kvalificējas pieci pretendenti, pastāvošo kapa klusumu iepirkuma progresā ik pa brīdim nomaina iesaistīto pušu izteikumi, ka pie vainas procesa nobremzēšanā ir ES statistikas prasības, kas līdz 200 milj. eiro vērto pirkumu paģēr ieskaitīt valsts budžeta izdevumos.

Vairāki DB avoti gan pieļauj, ka projekts varētu būt iestrēdzis arī tādēļ, ka ZZS, iespējams, ir vēlme esošo valdi nomainīt un uzsākt iepirkumu no nulles, lai varētu būt tajā klāt kopš paša sākuma. U. Augulis piektdien neatrada laiku, lai sniegtu plašākus komentārus par izveidojušos situāciju ar PV tik nepieciešamo ritošā sastāva nomaiņu.
 

Saistītie raksti

Reklāma