Eiropas Parlaments ir pieņēmis jaunus noteikumus par autobusu pasažieru drošības nodrošinājumu, kuri paredz, ka pasažieriem būs tiesības pieprasīt kompensācijas gadījumos, ja autobuss kavēsies vai tiks atcelts reiss. Tā pat transportlīdzekļa salūzšanas gadījumā braucējiem būs jānodrošina pārtika, naktsmājas un apģērbs.

Kā vēsta portāls eu2011, Eiropas Parlamenta 15. februārī pieņemtie noteikumi būs saistoši visām dalībvalstīm un tie attiecas uz ilglstošiem un gariem pārbraucieniem. Noteikumos ir minēts, ka gadījumā ja autobusi, kuri dodas vismaz 250 kilometru garos reisos kavēsies ilgāk par divām stundām, to pasažieri varēs pieprasīt kompensācijas. Gadījumā, ja pārvadātājs tehniski nevar uzsākt braucienu, pasažieriem būs tiesības pieprasīt pilnu biļetes cenas atmaksu. Jaunie noteikumi paredz arī to, ka, ja vismaz trīs stundu ilgos pārbraucienos autobuss kavēsies vairāk kā 90 minūtes, to pasažieri varēs saņemt ēdienu un atspirdzinājumus. Situācijā, ja gara pārbrauciena laikā transportlīdzeklis salūzīs, braucējus vajadzēs nodrošināt ar viesnīcām un kvalitatīvu atpūtu.

Jaunie noteikumi paredz arī vairākus atvieglojumus personām ar ierobežotām kustību spējām - pārvadātājiem vajadzēs nodrošināt kvalitatīvus ceļošanas apstākļus invalīdiem.

Šie noteikumi stāsies spēkā tuvāko divu gadu laikā, tomēr atsevišķos gadījumos valstis varēs pagarināt to ieviešanu līdz pat astoņiem gadiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra