Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Autokravu pārvadājumi sarūk  1

Par 1,2% samazinājušies Latvijas autopārvadātāju kravu pārvadājumi šā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada atbilstošo laika periodu. Kopumā no janvāra līdz septembrim ar autotransportu pārvadāts 39,1 milj. t kravu.

Iekšzemes kravu pārvadājumos, kas veido lielāko apjomu daļu jeb 31,9 milj. t, kritums bijis 2,4%’, liecina Centrālas statistikas pārvaldes dati. Eksporta kravu pārvadājumos tikmēr novērots 0,9% kāpums līdz 3,1 milj. t, bet importa kravu apjomi pieauguši līdz 1,7 milj. t jeb par 22,1%. Diemžēl nedaudz jeb par 1,1% mazumā gājuši kravu pārvadājumi ārvalstīs, kopumā veidojot 2,4 milj. t.

Kritums straujāk vērojams īsākā laika posmā, proti, 2012.gada trešajā cetruksnī, kad ar autotransportu pārvadāja 15,3 milj. t kravu, kas ir par 7,8% mazāk nekā iepriekšējā gadā laika posmā no jūlija līdz sptembrim. Transportēto kravu apjoma kritumu lielā mērā noteica lauksaimniecības un mežsaimniecības produktu samazināšanās par 18,1% un koka un koksnes izstrādājumu (izņemot mēbeles) kritums par vairāk nekā vienu trešo daļu (35,1%).

Lielāko daļu (85,3%) no kopējā pārvadāto kravu apjoma transportēja iekšzemē, kur pārvadājumi samazinājās par 1,1 milj. t (7,9%). Arī starptautiskie kravu pārvadājumi trešajā cetruksnī saruka  par 0,2 milj. t (7,1%).

Gandrīz pusi (45,2%) ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra, 19,5% – lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti un 10% – koks, koksnes izstrādājumi (izņemot mēbeles), papīrs un papīra izstrādājumi.
 

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma