Par 1,2% samazinājušies Latvijas autopārvadātāju kravu pārvadājumi šā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada atbilstošo laika periodu. Kopumā no janvāra līdz septembrim ar autotransportu pārvadāts 39,1 milj. t kravu.

Iekšzemes kravu pārvadājumos, kas veido lielāko apjomu daļu jeb 31,9 milj. t, kritums bijis 2,4%’, liecina Centrālas statistikas pārvaldes dati. Eksporta kravu pārvadājumos tikmēr novērots 0,9% kāpums līdz 3,1 milj. t, bet importa kravu apjomi pieauguši līdz 1,7 milj. t jeb par 22,1%. Diemžēl nedaudz jeb par 1,1% mazumā gājuši kravu pārvadājumi ārvalstīs, kopumā veidojot 2,4 milj. t.

Kritums straujāk vērojams īsākā laika posmā, proti, 2012.gada trešajā cetruksnī, kad ar autotransportu pārvadāja 15,3 milj. t kravu, kas ir par 7,8% mazāk nekā iepriekšējā gadā laika posmā no jūlija līdz sptembrim. Transportēto kravu apjoma kritumu lielā mērā noteica lauksaimniecības un mežsaimniecības produktu samazināšanās par 18,1% un koka un koksnes izstrādājumu (izņemot mēbeles) kritums par vairāk nekā vienu trešo daļu (35,1%).

Lielāko daļu (85,3%) no kopējā pārvadāto kravu apjoma transportēja iekšzemē, kur pārvadājumi samazinājās par 1,1 milj. t (7,9%). Arī starptautiskie kravu pārvadājumi trešajā cetruksnī saruka  par 0,2 milj. t (7,1%).

Gandrīz pusi (45,2%) ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra, 19,5% – lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti un 10% – koks, koksnes izstrādājumi (izņemot mēbeles), papīrs un papīra izstrādājumi.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra