Dienas Bizness

 • 26 svētdiena,
  februāris

  Evelīna, Aurēlija, Mētra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8450

  USD: 1.0609

Ražošana

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji

Autopārvadātāji draud vērsties tiesā par Satiksmes ministrijas bezdarbību  1

Gandrīz 40 Latvijas kravu pārvadātāji un to organizācijas vērsušās Satiksmes ministrijā ar iesniegumu, pieprasot mēneša laikā atrisināt drošu stāvlaukumu trūkumu pie valsts nozīmes ceļiem. Pretējā gadījumā kravu pārvadātāji sola vērsties tiesā un starptautiskās institūcijās, medijiem pavēstīja Latvijas Autopārvadātāju nacionālās asociācijas izpilddirektors Oskars Juhņēvičs un Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Gints Priekulis.

Ja valsts nesakārtos situāciju ar stāvlaukumiem, kravu pārvadātāji varētu uzsākt tiesvedības procesus pret valsti «par tīšu bezdarbību» un vērsties Eiropas Komisijas institūcijās, lūdzot aktīvi iesaistīties šīs problēmas risināšanā.

«Runa ir par principiem – ja valsts uzliek augstas soda naudas un pieprasa, lai kravu pārvadātāji pildītu noteikumus par kravu pārvadātāju atpūtu, tad lai valsts arī sakārto lietas no savas puses,» Db.lv norādīja Latvijas Autopārvadātāju nacionālās asociācijas izpilddirektors O. Juhņēvičs.

Kopš 24. martā rīkotās autopārvadātāju rīkotās protestakcijas Krastmalā, diemžēl šajā laikā nekas nav būtiski pavirzījies uz priekšu, norāda kravu pārvadātāji.

Db.lv jau vēstīja, ka 24. martā notika autopārvadātāju streiks Krastmalā, kurā kravu pārvadātāji un asociācijas vērsa valdības uzmanību uz pastāvošajām problēmām, tai skaitā arī atpūtas stāvlaukumu trūkumu.

Par pārvadātāju atpūtas noteikumu neievērošanu paredzēts sods līdz pat 500 latiem.

Prasību Satiksmes ministrijai iesnieguši vairāki desmiti pārvadātāju, ieskaitot Latvijas Autopārvadātāju nacionālo asociāciju un Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociāciju.
 

Reklāma