Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  oktobris

  Renāte, Modrīte, Mudrīte

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8932

  USD: 1.0886

Ražošana

Autovadītāji varēs reģistrēties elektroniskajā rindā robežas šķērsošanai

Rindas kūrēšanu visticamāk uzticēs administrēt autopārvadātāju asociācijai «Latvijas auto».

Ārējās sauszemes robežas rindu turpmāk administrēs Satiksmes ministrija (SM). Satiksmes ministrija ar līgumu šo uzdevumu var deleģēt autopārvadātāju profesionālajai organizācijai, kas Latviju pārstāv Starptautiskajā Autopārvadātāju savienībā (IRU), liecina galīgajā lasījumā Saeimas apstiprinātie Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā.

Savukārt Ministru kabinets noteiks robežšķērsošanas vietas, kurās valsts robežu šķērso, iepriekš reģistrējoties ārējās sauszemes robežas rindā, reģistrēšanās kārtību un nosacījumus, kā arī maksu par reģistrēšanos ārējās sauszemes robežas rindā; reģistrācijai ārējās sauszemes robežas rindā sniedzamo datu apjomu, kā arī šo datu glabāšanas termiņus un institūcijas, kurām ir tiesības piekļūt šiem datiem; kārtību, kādā ārējās sauszemes robežas rindā reģistrētie transportlīdzekļi šķērso ārējo sauszemes robežu.

Saistītie raksti

DB jau rakstīja, ka SM ir gatava ieviest jauno kārtību trīs mēnešu laikā no likuma pieņemšanas brīža Saeimā. Līdz tam rindu administrēšana noritēs kā līdz šim - robežsardze turpinās izsniegt talonus, lēma valdība. Tam nepieciešamie līdzekļi Iekšlietu ministrijai tiks piešķirti no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Šā gada otrajā pusē šāda talonu izsniegšana valstij izmaksāja 19,66 tūkstošus latu.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  1

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma