Rindas kūrēšanu visticamāk uzticēs administrēt autopārvadātāju asociācijai «Latvijas auto».

Ārējās sauszemes robežas rindu turpmāk administrēs Satiksmes ministrija (SM). Satiksmes ministrija ar līgumu šo uzdevumu var deleģēt autopārvadātāju profesionālajai organizācijai, kas Latviju pārstāv Starptautiskajā Autopārvadātāju savienībā (IRU), liecina galīgajā lasījumā Saeimas apstiprinātie Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā.

Savukārt Ministru kabinets noteiks robežšķērsošanas vietas, kurās valsts robežu šķērso, iepriekš reģistrējoties ārējās sauszemes robežas rindā, reģistrēšanās kārtību un nosacījumus, kā arī maksu par reģistrēšanos ārējās sauszemes robežas rindā; reģistrācijai ārējās sauszemes robežas rindā sniedzamo datu apjomu, kā arī šo datu glabāšanas termiņus un institūcijas, kurām ir tiesības piekļūt šiem datiem; kārtību, kādā ārējās sauszemes robežas rindā reģistrētie transportlīdzekļi šķērso ārējo sauszemes robežu.

DB jau rakstīja, ka SM ir gatava ieviest jauno kārtību trīs mēnešu laikā no likuma pieņemšanas brīža Saeimā. Līdz tam rindu administrēšana noritēs kā līdz šim - robežsardze turpinās izsniegt talonus, lēma valdība. Tam nepieciešamie līdzekļi Iekšlietu ministrijai tiks piešķirti no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Šā gada otrajā pusē šāda talonu izsniegšana valstij izmaksāja 19,66 tūkstošus latu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra