Vilciena sadursme ar baļķvedēju otrdien uz Ķeguma pārbrauktuves a/s Pasažieru vilciens (PV) kopā varētu būt izmaksājusi vairākus desmitus tūkstošu latu, laikrakstam Diena sacījis uzņēmuma pārstāvis Egons Ālers.

Viņš gan nav zinājis, vai uzņēmums centīsies panākt zaudējumu piedziņu no automašīnas vadītāja vai firmas, kam auto pieder, jo PV par notikumu vēl veiks iekšējo izmeklēšanu.

Savukārt automašīnas īpašnieka SIA Stiga AR valdes locekle Anna Ramoliņa uz Dienas jautājumu, kā uzņēmums rīkosies, ja tam pieprasīs kompensācijas, atbildējusi: «Vai tik nebūs otrādi? Mūsu vadītājs ir visu darījis atbilstoši likuma prasībām.»

E. Ālers arī atzinis, ka vilciens nav bijis apdrošināts, bet A. Ramoliņa teikusi, ka automašīnai bijusi obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, bet ne KASKO, un uzņēmums savus zaudējumus segšot no iekšējiem resursiem.

Kaut gan sākotnēji izskanēja, ka autovadītājs vienkārši pametis savu mašīnu uz sliedēm, A. Ramoliņa Dienai skaidrojusi, ka uzņēmumam piederošā auto šoferis pirms sadursmes jau bija apturējis kādu citu vilciena sastāvu, kas tuvojies notikuma vietai no Ķeguma puses, un lūdzis tā vadītāju pa rāciju ziņot par avārijas situāciju. Viņš, ģērbies atstarojošajā jakā un biksēs, pēc tam arī devies no Rīgas puses braucošā vilciena virzienā, turklāt automašīnai bijušas ieslēgtas bākugunis.

Kā vēstīts, Ķegumā uz dzelzceļa pārbrauktuves vakar ap plkst. 6.15 notika elektrovilciena un smagās automašīnas sadursme. Negadījumā bojāgājušo nav.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra