Pasažieru pārvadājumiem klājas labāk nekā kravu transportēšanai; peļņas apdraudējumu nākotnē netrūkst, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šobrīd pasaulei raksturīga nepastāvība, proti, 2015. gada nobeiguma optimismu šī gada sākumā nomainīja finansiālo šoku sērija, norādījis Starptautiskās gaisa transporta asociācijas (IATA) ģenerāldirektors Tonijs Tailers. Neraugoties uz ekonomikas sabremzēšanos daudzviet pasaulē, aviokompānijām 2016. gadā paredzama 36 miljardu USD peļņa, kas ir par 5,1% vairāk nekā pērn.

Labo rādītāju pamatā ir ne tikai zemākas naftas cenas, bet arī efektivitātes pieaugums. Vietu aizpildījums regulāri pārsniedz 80%, jaunākās paaudzes lidaparāti ir par 15‒20% efektīvāki degvielas patēriņa ziņā un konsolidācija, kopuzņēmumu un alianšu veidošana, sniedzot klientiem lielāku izvēli, padara aviolīnijas efektīvākas.

Gan pasažieru, gan kravu pārvadājumos ir sīva konkurence, atzīmē T. Tailers. Kravu segmentā situāciju vēl vairāk sarežģī zemais pieprasījums, kā arī globālo piegādes ķēžu saīsināšanās.

Visu rakstu Aviobiznesa jomās dažādi rezultāti lasiet 25. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra