Maijā Lidostā Rīga apkalpoto pasažieru skaita kritums vēl lielāks nekā aprīlī – 11%, salīdzinot ar 2011. gadu

Par to DB informēja VAS Starptautiskās lidostas Rīga Komunikācijas vienības vadītāja Sarmīte Rinmane. Kopumā maijā Rīgas lidostā apkalpoti nedaudz vairāk nekā 424 tūkst. pasažieru. DB jau rakstīja, ka aprīlī pasažieru skaits Rīgā samazinājās par teju 9%. Tikmēr kaimiņvalstu lidostās, kurās gan apkalpoto pasažieru skaits līdz šim ir bijis krietni mazāks nekā Rīgā, aprīlī un maijā turpinājies pasažieru skaita pieaugums. Viļņā maijā pasažieru skaits audzis par 8,77% līdz 191 tūkst., bet aprīlī – par 39,42%, Tallinā aprīlī pasažieru skaits audzis par 28,3% līdz 192 tūkst., bet Kauņā – par 1,13% līdz 77 tūkstošiem.

2012. gada aprīlī airBaltic pasažieru skaits kritās par 16% pret iepriekšējā gada aprīli un, kā liecina neoficiāla DB rīcībā esoša informācija, maijā airBaltic pasažieru skaits pret 2011. gadu uzrādījis aptuveni tikpat lielu kritumu. airBaltic pagaidām šos datus DB nekomentē, norādot, ka oficiālie maija rezultāti būs zināmi jūnija vidū.

Tūrisma firmu pārstāvji norāda, ka vietējā tirgus pieprasījums pēc aviobiļetēm, tajā skaitā airBaltic biļetēm, aug, taču neapmierinoša situācija vēl arvien ir ar airBaltic floti. Tā kā airBaltic jau ilgstoši nevar izšķirties par flotes atjaunošanu ar Airbus vai Boeing tipa lidmašīnām, tūrisma operatori pamazām sāk dot priekšroku citām aviosabiedrībām, jo uz tālākiem galamērķiem esošās airBaltic lidmašīnas ir par mazu.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra