Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  oktobris

  Renāte, Modrīte, Mudrīte

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Foto: Uldis Briedis, Dienas Mediju arhīvs

Aviopasažieru skaits Rīgā turpina kristies  18

Maijā Lidostā Rīga apkalpoto pasažieru skaita kritums vēl lielāks nekā aprīlī – 11%, salīdzinot ar 2011. gadu

Par to DB informēja VAS Starptautiskās lidostas Rīga Komunikācijas vienības vadītāja Sarmīte Rinmane. Kopumā maijā Rīgas lidostā apkalpoti nedaudz vairāk nekā 424 tūkst. pasažieru. DB jau rakstīja, ka aprīlī pasažieru skaits Rīgā samazinājās par teju 9%. Tikmēr kaimiņvalstu lidostās, kurās gan apkalpoto pasažieru skaits līdz šim ir bijis krietni mazāks nekā Rīgā, aprīlī un maijā turpinājies pasažieru skaita pieaugums. Viļņā maijā pasažieru skaits audzis par 8,77% līdz 191 tūkst., bet aprīlī – par 39,42%, Tallinā aprīlī pasažieru skaits audzis par 28,3% līdz 192 tūkst., bet Kauņā – par 1,13% līdz 77 tūkstošiem.

Saistītie raksti

2012. gada aprīlī airBaltic pasažieru skaits kritās par 16% pret iepriekšējā gada aprīli un, kā liecina neoficiāla DB rīcībā esoša informācija, maijā airBaltic pasažieru skaits pret 2011. gadu uzrādījis aptuveni tikpat lielu kritumu. airBaltic pagaidām šos datus DB nekomentē, norādot, ka oficiālie maija rezultāti būs zināmi jūnija vidū.

Tūrisma firmu pārstāvji norāda, ka vietējā tirgus pieprasījums pēc aviobiļetēm, tajā skaitā airBaltic biļetēm, aug, taču neapmierinoša situācija vēl arvien ir ar airBaltic floti. Tā kā airBaltic jau ilgstoši nevar izšķirties par flotes atjaunošanu ar Airbus vai Boeing tipa lidmašīnām, tūrisma operatori pamazām sāk dot priekšroku citām aviosabiedrībām, jo uz tālākiem galamērķiem esošās airBaltic lidmašīnas ir par mazu.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  3

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma