Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

BalticTAXI sāk braukt ar gāzi  6

Līdz šim no BalticTAXI autoparka ar 120 automašīnām ar gāzes iekārtām aprīkotas turpat 20, katru nedēļu tiks aprīkotas vēl divas.

Par to Db.lv informēja BalticTaxi pārstāvji. «Gāzes barošanas sistēmu lietošana ļauj ietaupīt, jo gāze ir ievērojami lētāka par benzīnu. Ar gāzi funkcionējošās automašīnas izplūdes gāzu toksiskums ir mazāks,» norāda BalticTAXI direktors Ingus Kļaviņš. «Šādi mēs vienlaikus varam paši ietaupīt un parūpēties par to, lai Rīgas ielās gaiss būtu tīrāks un veselībai nekaitīgāks,» piebilst I. Kļaviņš.

Jānis Brizga, biedrības Zaļā brīvība vadītājs atzīst, ka «gāzes ieviešana transporta līdzekļos atsevisķās valstīs tiek atbalstīta ar nodokļu atlaižu politiku, jo gāzes lietošana ir videi draudzīga nekā benzīna vai dīzeļa. Automašīnu pārslēdzot uz gāzi, siltumnīcas efekta gāzu emisijas ir iespējams samazināt par 14 %. Salīdzinoši mazākas ir arī NOx (slāpekļa oksīdu) un sīkputekļu emisijas, kas samazina automobīļu radīto gaisa piesārņojumu.»
 

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma