Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

BalticTAXI sāk braukt ar gāzi  6

Līdz šim no BalticTAXI autoparka ar 120 automašīnām ar gāzes iekārtām aprīkotas turpat 20, katru nedēļu tiks aprīkotas vēl divas.

Par to Db.lv informēja BalticTaxi pārstāvji. «Gāzes barošanas sistēmu lietošana ļauj ietaupīt, jo gāze ir ievērojami lētāka par benzīnu. Ar gāzi funkcionējošās automašīnas izplūdes gāzu toksiskums ir mazāks,» norāda BalticTAXI direktors Ingus Kļaviņš. «Šādi mēs vienlaikus varam paši ietaupīt un parūpēties par to, lai Rīgas ielās gaiss būtu tīrāks un veselībai nekaitīgāks,» piebilst I. Kļaviņš.

Jānis Brizga, biedrības Zaļā brīvība vadītājs atzīst, ka «gāzes ieviešana transporta līdzekļos atsevisķās valstīs tiek atbalstīta ar nodokļu atlaižu politiku, jo gāzes lietošana ir videi draudzīga nekā benzīna vai dīzeļa. Automašīnu pārslēdzot uz gāzi, siltumnīcas efekta gāzu emisijas ir iespējams samazināt par 14 %. Salīdzinoši mazākas ir arī NOx (slāpekļa oksīdu) un sīkputekļu emisijas, kas samazina automobīļu radīto gaisa piesārņojumu.»
 

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma