Baltkrievija cer, ka ES sankcijas ekonomiskā embargo izskatā  netiks ieviestas, jo tās būtiski ietekmēs Latvijas IKP un nodarbinātību, taču šie draudi likuši izstrādāt alternatīvu.

Tā intervijā DB atzīst Baltkrievijas pilnvarotais vēstnieks Latvijā Aleksandrs Gerasimenko.

Viņam būtu ļoti žēl, ja daudzu gadu garumā radītā abpusēji izdevīgā darbība tiktu sagrauta. Taču iespējamos draudus Baltkrievijas valdība nav atstājusi bez ievērības, tāpēc tiek izstrādāts tirgus diversifikācijas plāns, x brīdim.

Baltkrievija nav ieinteresēta  mainīt  sev izdevīgos tranzīta koridorus savu preču nosūtīšanai pircējiem. «Taču varu teikt, ka Krievijas ostas Baltijas jūrā ir izrādījušas interesi par Baltkrievijas kravu tranzītu,» stāsta A. Gerasimenko. Tāpēc šobrīd, attīstoties nelabvēlīgākajam scenārijam, kravas uz un no Baltkrievijas tiks pārorientētas uz Krievijas un arī Ukrainas (Melnās jūras) ostām.

Savukārt daudzas preces, kuras šobrīd tiek eksportētas uz ES, tiks pārorientētas uz citiem – Krievijas, Kazahstānas, Āzijas, Tuvo Austrumu, Dienvidamerikas valstu – tirgiem, kur tās jau pazīst un pat gaida. «Tomēr šādu pārkārtošanos Baltkrievija nevēlas un to īstenos tikai galējas nepieciešamības gadījumā,» uzsver atzīst Baltkrievijas pilnvarotais vēstnieks Latvijā.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra