Uzņēmums Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) pašreizējā situācijā nevar ieskaitīt jebkādus līdzekļus ne airBaltic, ne citos kontos, turklāt, ņemot vērā līdzšinējo Latvijas Krājbankas un Satiksmes ministrijas rīcību, visticamāk, tiklīdz BAS, neievērojot aizliegumus, būtu apmaksājis airBaltic jaunās emisijas akcijas, tās tiktu atkal brutāli atņemtas.

Tā savā paziņojumā norāda, SIA Baltijas aviācijas sistēmas, atbildot uz izskanējušo informāciju, ka  valdība aizdos lidsabiedrībai airBaltic 25 miljonus latu, jo pieteiktā airBaltic akciju emisija nav beigusies veiksmīgi.

BAS valdes locekle Inga Piterniece pauž neizpratni par to, ka uzņēmums tiek vainots tajā, ka nav nodrošināta airBaltic finansējuma daļa vairāk kā 40 miljonu latu apmērā.

Viņa atgādina, ka 2011.gada 30.novembrī Latvijas Krājbanka pārņēma valdījumā BAS debitoru parādus un noteica, ka jebkādi maksājumi, ko veic BAS, ir jāizdara tikai un vienīgi uz Krājbankas norādīto kontu. Tas, pēc BAS apgalvotā, ir labi zināms gan SM, gan airBaltic. «Līdz ar to, pat pie labākās gribas, BAS nevar ieskaitīt jebkādus līdzekļus ne airBaltic, ne citos kontos,» teikts BAS izplatītajā paziņojumā.

«BAS nevar nepildīt Krājbankas uzliktos ierobežojumus arī attiecībā uz jaunu akciju iegādi un to apmaksu. Visbeidzot, ņemot vērā līdzšinējo Krājbankas un SM rīcību, visticamāk, tiklīdz BAS, neievērojot LKB aizliegumus, būtu apmaksājis airBaltic jaunās emisijas akcijas, tās tiktu atkal brutāli atņemtas,» norāda BAS.

Uzņēmums arī norāda, ka līdzīgi savulaik rīkojusies patreizējā airBaltic prezidenta Martina Gausa vadītā Ungārijas aviokompānija Malev, kurai vēlāj Eiropas Komisija pieprasīja atmaksāt valsts sniegto finanšu atbalstu un kura šobrīd jau ir bankrotējusi.

BAS uzskata, ka airBaltic ir vajadzīgs privātais investors, tādēļ visas neskaidrības ap airBaltic ir jānovērš iespējami ātri, «kamēr vēl ir kaut mazākā investoru interese par airBaltic».

Jau ziņots, ka Latvijas valsts lidsabiedrībai aizdos 25,4 miljonus latu. To LNT raidījumā 900 sekundes apstirpināja arī premjers Valdis Dombrovskis, uzsverot, ka šī summa ir aizdevums, kas kompānijai būs jāatmaksā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra