Privātais akcionārs Baltijas Aviācijas Sistēmas (BAS) avansā airBaltic pamatkapitāla palielināšanai ieskaitījis savu daļu – 17 miljonu eiro apmērā, norādīts uzņēmuma izplatītā paziņojumā.

Tajā arī atzīmēts, ka pēc 23.augusta Ministru kabineta sēdes esot skaidrs, ka valsts kā airBaltic akcionārs darbojas pret lidsabiedrības interesēm, un nepieņem konkrētu lēmumu, kas risinātu situāciju.

«Lēmums ir novilcināts tiktāl, ka šai valdībai vairs nenāksies to pieņemt, atbildību noveļot uz Satiksmes ministriju un pašu pieaicinātajiem konsultantiem, un lēmuma pieņemšanu uz nākamo valdību pēc Saeimas vēlēšanām septembrī.,» uzsver BAS valdes locekle Inga Piterniece.

BAS informē, ka iesniedzis oficiālu paziņojumu airBaltic valdei par BAS akciju pārdošanas nosacījumiem. BAS uzskata, ka šā gada 17.augustā noslēgtās akcionāru sapulces vairākums ir rīkojies bezatbildīgi, atturoties pieņemt lēmumu par pamatkapitāla palielināšanu, neskatoties uz valdes un padomes vienbalsīgajiem lēmumiem.

Situācijas risināšanai BAS pieņēmis lēmumu paziņot par iespēju pārdot BAS piederošās akcijas un pārējos būtiskos BAS aktīvus lidsabiedrībā.Vienlaikus, spēkā paliek sākotnējais BAS piedāvājums ar trim rīcības scenārijiem.

DB jau rakstīja, ka valdība nolēmusi piedalīties airBaltic glābšanā, kā nosacījumu izvirzot kompānijas vadības un menedžmenta maiņu, pēc valdības sēdes paziņoja satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS). Pērn valsts airBaltic pamatkapitālā ieguldīja 15,6 milj. Ls, kurus ņēma no LVRTC. Aviokompānijas neauditētie zaudējumi pērn bijuši 34,2 milj. Ls latu pretēji peļņai 2009.gadā.

Auditorkompānijai Prudentia divu nedēļu laikā ir jāizvērtē, kā valstij labāk piedalīties kompānijas tālākā attīstībā. Savukārt Finanšu ministrijai jāmeklē finansējuma avoti.

Kopumā izvirzīti četri nosacījumi, lai valsts ieguldītu līdzekļus aviokompānijā. Proti, akcionāru līguma maiņa, uzņēmuma statūtu un vadības maiņa, kā arī lidostai Rīga jāpaliek kā airBaltic bāzes lidostai. Uz jautājumu, vai šīs izmaiņas būs iespējams realizēt, ja līdzšinējais vadītājs Bertolts Fliks nepiekritīs, premjers Valdis Dombrovskis atzīmēja, ka tas tad arī parādīšot, vai mazākuma akcionārs ir ieinteresēts, lai uzņēmums attīstās. Ja noteikumi netiks pieņemti, tad valsts airBaltic līdzekļus neieguldīs.

BAS 50% kapitāldaļu pieder B.Flikam, bet vēl 50% – Bahamu salās reģistrētai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra