Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic privātais akcionārs Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) nolēmis izmantot savas tiesības un ieguldīt finanšu līdzekļus aviokompānijas pamatkapitālā, pēc akcionāru sapulces informēja airBaltic lielākā akcionāra - valsts - pārstāvis, Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Anrijs Matīss.

Viņš skaidroja, ka BAS ir gatavs ieguldīt pamatkapitālā proporcionāli iepriekšējam akciju skaitam.

Ja BAS ieguldīs airBaltic 37,7 miljonus latu, tas iegūs aptuveni 47% aviokompānijas akciju, paredz iepriekš starp akcionāriem noslēgtā vienošanās.

Savukārt, ja BAS neiemaksās attiecīgos līdzekļus noteiktajā termiņā, tad valstij joprojām piederēs 99,8% kompānijas akciju.

Kā ziņots, Saeima 15.decembrī atbalstīja 57,6 miljonu latu piešķiršanu SM ieguldījumu veikšanai nacionālās aviosabiedrības airBaltic pamatkapitālā.

Iepriekš airBaltic pamatkapitāla palielināšu atbalstīja valdība, atbalstot arī lidsabiedrības optimizācijas plānus. Papildus, ja privātais akcionārs BAS neieguldīs savu daļu, airBaltic tiks piešķirts aizdevums 25,4 miljonu latu apmērā, informēja SM valsts sekretārs Anrijs Matīss. Līdz ar to kopējais valsts ieguldījums lidsabiedrībā var sasniegt 83 miljonus latu, no kuriem 25,4 miljonus vēlāk varēs atgūt.

No pamatkapitālā ieguldāmās summas 16 miljonus latu valsts aizdevusi jau iepriekš, un šis aizdevums tiks kapitalizēts. Tiks kapitalizēti arī no jauna ieguldāmie 41,6 miljoni latu.

Matīss atzina, ka izredzes saņemt pozitīvu atbildi no BAS par ieguldījumu ir nelielas.

Gan SM pārstāvis, gan airBaltic vadība uzsvēra, ka patlaban izvēlētais scenārijs un valdības lēmums par ieguldījumu nodrošinās lidsabiedrības darbības stabilizāciju un restrukturizāciju.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss informēja, ka saskaņā ar valdības atbalstīto attīstības scenāriju nākamgad floti paredzēts samazināt par desmit lidaparātiem - līdz 24. Tiks slēgti arī tie maršruti, kas rada zaudējumus, taču atsevišķos virzienos reisu skaitu esot plānots palielināt. Kā piemēru viņš minēja Briseli. Esot plānots arī atjaunot floti, nomainot vecākas lidmašīnas. Savukārt darbinieku skaita samazinājums neesot paredzēts, jo tas noticis jau iepriekš.

airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. airBaltic flotē ir trīsdesmit četras lidmašīnas: sešas Boeing 737-500, astoņas Boeing 737-300, divas Boeing 757-200, desmit Fokker 50, un astoņas Bombardier Q400Next Gen. airBaltic veic tiešos lidojumus no trim Baltijas valstu galvaspilsētām - Rīgas, Viļņas un Tallinas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra