Aviokompānijas airBaltic akcionārs Baltijas aviācijas sistēmas vēlas pārcelt aviokompānijas bāzes lidostu uz Viļņu.

Patlaban esot saņemts priekšlikums grozīt akcionāru līgumā vienu punktu, proti, ka airBaltic nevar mainīt bāzes lidostas atrašanās vietu, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norādīja satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Kā iemeslu bāzes lidostas pārnešanai Baltijas aviācijas sistēmas min to, ka Viļņas lidosta attīstās daudz straujāk, skaidroja ministrs. Tomēr viņš atzīmēja, ka, raugoties no lidostas Rīga attīstības viedokļa, svarīgi, lai airBaltic bāzes lidosta paliktu Latvijā.

Jāatgādina, ka nesen aviokompānijas vadītājs Bertolts Fliks norādīja, ka pēdējo divu gadu laikā valsts sistemātiski nodarbojas ar kaitniecību airBaltic. Pēc viņa aplēsēm, nevienlīdzīgā tarifu politika Rīgas lidostā un ekonomikas ministra Arta Kampara (Vienotība) izteikumi aviokompānijai kopumā nodarījuši līdz 40 milj. Ls lielus zaudējumus.

Runājot par Viļņas lidostu, B.Fliks atzīmēja, ka tā patlaban ieguvusi labāku kategoriju nekā Rīga, kur kapacitāte esot izsmelta. Rīgas lidostai vairs neesot augstākā pakāpe, jo pēc skrejceļa pagarināšanas tika aizmirsts izveidot drenāžas sistēmu un pretapledošanas apstrādes laukumus.

Tomēr viņš piebilda, ka akcionāru līgums nav svēta lieta un nebūtu apspriežama, bet tas jādara abpusēji, izņemot ārā ierobežojumus arī par bāzes pārcelšanu, kā arī par kaitējumu, ko valstij sistemātiski izdevies radīt pēdējos divos gados.

Patlaban Latvijas valstij pieder 52,6% airBaltic akciju, bet Baltijas Aviācijas sistēmām, ko kontrolē B.Fliks un Bahamās reģistrēts investīciju fonds Taurus Asset Management Fund Limited (Taurus) - 47,2%.


 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra