Līdz šim Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic privātais akcionārs Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) nav ieguldījis kompānijas pamatkapitālā paredzētos 37,7 miljonus latu, pirmdien žurnālistiem atzina satiksmes ministrs Aivis Ronis.

Ministrijai nav sniegta nekāda informācija par to, vai BAS šādi līdzekļi ir un kur tie iegūti. «Neko nav iesnieguši,» DB teica Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss. Tas, kāda būs turpmākā rīcība, ja BAS līdzekļus aviokompānijas pamatkapitālā līdz 28. janvārim tā arī neieguldīs, tiks lemts pēc tam, kompānijas akcionāru sapulcē.

Sarunas ar potenciālajiem airBaltic stratēģiskajiem investoriem turpinās tādā pašā apmērā kā iepriekš, piebilda A. Matīss.

airBaltic akcionāru sapulcē pērnā gada nogalē BAS paziņoja, ka ir nolēmis izmantot savas tiesības un ieguldīt finanšu līdzekļus aviokompānijas pamatkapitālā. BAS pauda gatavību līdz janvāra beigām ieguldīt pamatkapitālā proporcionāli iepriekšējam akciju skaitam – 37,7 miljonus latu.

Jāpiebilst gan, ka Rīgas rajona tiesa pēc Luksemburgas kompānijai Aerienne Services Group S.A. 100% piederošas SIA Veriko ierosinājusi BAS maksātnespējas lietu.

Šā gada janvāra sākumā mainījās īpašnieki vienam no uzņēmumiem, kuros BAS pieder kapitāldaļas - SIA Baltic Taxi. Vispirms par 90% SIA Baltic Taxi īpašnieku kļuva pats Baltic Taxi, bet vēlāk par 90% Baltic Taxi kapitāldaļu turētāju kļuva komercdarbības konsultāciju uzņēmums JS Advisory. BAS daļa tādējādi sarukusi no 97% līdz 7% kapitāldaļu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra