Dienas Bizness

 • 21 otrdiena,
  februāris

  Eleonora, Ariadne

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8486

  USD: 1.0537

Ražošana

Taurus Asset Management īpašnieks Aleksejs Rudeško

Foto: Vitālijs Stīpnieks

BAS patiesā labuma guvējs Aleksejs Rudeško  12

A/s Air Baltic Corporation (airBaltic) privātā akcionāra Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) 50% īpašnieks Bahamās reģistrētā Taurus Asset Management īpašnieks ir Krievijas pilsonis Aleksejs Rudeško.

Līdz ar to A.Rudeško ir arī viens no patiesā labuma guvējiem, otrs ir airBaltic vēl pašreizējais vadītājs Bertolts Fliks. Krievijas uzņēmējs sarunā DB norādīja, ka Rīgā bija ieradies, lai apspriestu airBaltic situāciju. Viņš apliecināja, ka šai aviokompānijai redz nākotni un ir gatavs tajā investēt tik daudz līdzekļu, cik būs nepieciešams, turklāt arī iesniegt prasīto bankas garantiju. B.Flika darbību viņš atturējās vērtēt, jo nav iedziļinājies kompānijas operatīvajā darbībā, taču neredz problēmas B.Flika aizstāšanai ar kādu citu profesionāli.

DB jau rakstīja, ka airBaltic līdzīpašnieks BAS nosūtīja Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim vēstuli, kurā tika atklāti BAS patiesie labuma guvēji. Bija norādīts, ka viens no tiem ir B. Fliks, bet otrs - ārvalstnieks, kāda Krievijas privātpersona, proti, tagad tapis zināms, ka tas ir A.Rudeško.

Iepriekš izskanējis, ka aiz BAS 50% īpašnieka Bahamās reģistrētās kompānijas Taurus Asset Management Fund Limited slēpjas Krievijas miljardieris un BAS kreditora Latvijas Krājbankas īpašnieks Vladimirs Antonovs.

Air Baltic Corporation ir dibināta 1995.gadā. Aviokompānijas galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un Baltijas Aviācijas sistēmas (47,2%). Baltijas Aviācijas sistēmas vienādās daļās pieder lidsabiedrības vadītājam Flikam un Bahamās reģistrētajai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited. V.Antonovs, iespējams, ir arī 12% airBaltic akciju īpašnieks.
 

Saistītie raksti

Reklāma