Latvijas nacionālās lidsabiedrības AS Air Baltic Corporation (airBaltic) līdzīpašnieks SIA Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) nosūtījusi Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) vēstuli, kurā atklāti BAS patiesie labuma guvēji. Viens no tiem ir airBaltic prezidents Bertolts Fliks, bet otrs - ārvalstnieks, kāda Krievijas privātpersona.

Par to liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. BAS vēstulē Dombrovskim norādījusi, ka tā ir konfidenciāla informācija.

Plašāka informācija patlaban netiek sniegta.

Iepriekš izskanējis, ka aiz BAS 50% īpašnieka Bahamās reģistrētās kompānijas Taurus Asset Management Fund Limited slēpjas Krievijas miljardieris un BAS kreditora Latvijas Krājbankas īpašnieks Vladimirs Antonovs.

Jau ziņots, ka BAS valdes locekle Inga Piterniece solīja trešdien nosūtīt Dombrovskim vēstuli, kurā tiktu atklāti airBaltic privātā akcionāra BAS patiesie labuma guvēji.

Šodien plkst.10 sasaukta ārkārtas valdības sēde par airBaltic, bet tiesai jāizlemj, vai ierosināt kompānijas tiesiskās aizsardzības procesu.

Db.lv jau ziņoja, ka Latvijas nacionālā aviosabiedrība airBaltic trešdien, 21. septembrī, Rīgas rajona tiesā iesniegusi tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu. Tikmēr valdība šodien, 22. septembrī, pulcēsies ārkārtas sēdē, lai lemtu par situāciju.

Iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs trešdien izteica aicinājumu pasažieriem, kuri tuvākajā laikā ir iecerējuši lidot, izmantojot airBaltic pakalpojumus, pirms došanās uz lidostu vajadzētu pārliecināties, vai reiss patiešām notiks. Viņa rīcībā bija arī informācija par to, ka trešdien, 21. septembrī, varētu tikt atcelti 12 airBaltic reisi.

Lidsabiedrības vadītājs Bertolds Fliks DB gan noliedza, ka tiks atcelti reisi un nosauca izskanējušo informāciju par tieslietu ministra Aigara Štokenberga klačām.

Tiesiskās aizsardzības process ļauj parādniekam atjaunot spēju nokārtot savas saistības, ja parādnieks nonācis finansiālās grūtībās vai uzskata, ka tajās nonāks.

Tiesiskās aizsardzības procesu uzrauga tiesas iecelts administrators, kurš ir atbildīgs par procesa īstenošanu un likumīgu tā gaitas nodrošināšanu. Pēc sekmīgas tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanas parādnieks ir nokārtojis savus parādus un sekmīgi turpina uzņēmējdarbību.

Air Baltic Corporation ir dibināta 1995.gadā. Aviokompānijas galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un Baltijas Aviācijas sistēmas (47,2%). Baltijas Aviācijas sistēmas vienādās daļās pieder lidsabiedrības vadītājam Flikam un Bahamās reģistrētajai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Patlaban starp airBaltic akcionāriem - Fliku un valsti - ir saspringtas attiecības saistībā ar airBaltic finanšu stāvokli un nepieciešamajiem ieguldījumiem lidsabiedrībā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra