Kopš janvāra sākumā sociālajā tīklā Facebook vērojama pastiprināta interese par Rīgas sabiedriskā transporta shēmām, kuras savos profilos pārpublicējuši turpat 160 portāla lietotāju, raksta laikraksts Diena.

Shēmu autors Viteks Bariševs, redzot līdzīgas shēmas citur pasaulē, esot nolēmis, ka arī Rīgai tādas ir nepieciešamas, un aptuveni pēc gadu ilga darba viņam savu ieceri izdevies īstenot. Viņš domājot, ka lietotāju pozitīvās atsauksmes sociālajā tīklā liecina - cilvēkiem ir vajadzīgas šādas transporta maršrutu shēmas, jo tās ļauj vieglāk saprast, kā nokļūt no vienas vietas uz otru.

«Pašam sākumā nebija domas neko tādu zīmēt, jo man nebija pietiekamas pieredzes zīmēšanā, bet, laikam ejot, ieraudzīju citu pilsētu shēmas, piemēram, Krievijā, Čeļabinskā, bija uzzīmētas baigi smukas. Mēģināju kaut ko taisīt, izdomāju, ka vajadzētu pamēģināt Rīgai uzzīmēt,» Dienai stāstījis V. Bariševs. Lai sagatavotu shēmu, esot pagājis aptuveni gads kopš brīža, kad viņš nopietni piesēdies pie skicēm.

V. Bariševs teicis, ka jau iepriekš bijuši mēģinājumi veidot līdzīgas shēmas, tomēr tās, viņaprāt, nav bijušas pārskatāmas.

Shēmu radītājam pagaidām neesot nekādas saistības ar konkrētiem uzņēmumiem, tomēr viņš mēģinājis savu produktu piedāvāt gan karšu izdevējiem, gan Rīgas pašvaldības uzņēmumam SIA Rīgas satiksme (RS). Mēs neesam ne piekrituši, ne arī noraidījuši viņa shēmas, teicis RS preses sekretārs Viktors Zaķis. Viņš atzinis, ka V. Bariševa prasības naudas izteiksmē bijušas ļoti augstas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra