Dienas Bizness

 • 19 svētdiena,
  februāris

  Zane, Zuzanna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8572

  USD: 1.0650

Ražošana

Foto: LETA

Beļģu ostu eksperti: minerālmēslu terminālis Rīgai ir ieguvums  2

Antverpene lepojas ar naftas ķīmijas rūpniecību; minerālmēslu terminālis Rīgai ir ieguvums, atzīst beļģu ostu eksperti

Antverpenē ir lielākais naftas ķīmijas rūpniecības klasteris Eiropā. Ostā darbojas lielākās šīs jomas kompānijas pasaulē, sarunā ar DB norāda Antverpenes ostas vēstnesis Kriss Hornārts, kurš apmeklēja Rīgu Beļģijas–Latvijas biznesa kluba organizētās beļģu uzņēmēju vizītes laikā.

Ostā ir milzīgs minerālmēslu terminālis, piebilst Gosselin Group loģistikas daļas vecākais direktors un Latvijas Republikas goda konsuls Valters van Mehelens. Krievijas lielākais minerālmēslu ražotājs EuroChem pērn nopirka vācu BASF minerālmēslu termināli Antverpenē par 830 milj. eiro, vēstīja mediji. Tajā tiek ražots, piemēram, amonija salpetris, ko paredzēts pārkraut arī Kundziņsalā būvējamajā Riga Fertilizer Teminal (RFT), kas pieder SIA Rīgas Tirdzniecības osta (49%) un a/s Vienotā ķīmijas kompānija Uralhim meitas uzņēmumam Uralchem Freight Limited (51%).

Protams, notikt var jebkas, atzīst V. van Mehelens, vaicāts par minerālmēslu terminālu drošību, taču līdz ar iespējamiem piesārņojuma riskiem nāk arī tik ļoti nepieciešamās darbavietas un tautsaimniecības ienākumi. «Mums ir tik daudz Eiropas normatīvo aktu saistībā ar bīstamām kravām! Es nevaru iedomāties, ka Rīgas ostā varētu atrasties kaut kas tāds, kas neatbilst visiem noteikumiem,» saka K. Hornārts. Savukārt, runājot par iespējamiem terorisma draudiem, tas tikpat labi attiecas uz lidostu drošību, kuru tuvumā atrodas lieli ātri uzliesmojošas degvielas krājumi.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Reklāma