Ventspils mērs un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij), labi prot izmantot dažādu normatīvo aktu noteikumus, lai liktu šķēršļus, ja nepieciešams, kādām iniciatīvām ostā, kuras šādu vai citādu iemeslu pēc viņam nešķiet interesantas, un vienmēr atradīs argumentus, kāpēc jādara tā un nevis kaut kā citādi, norāda AS Ventbunkers pašreizējais uzņēmuma padomes priekšsēdis Olafs Berķis.

Uz jautājumu, vai viņš nepieļauj, ka Latvijā diskusijas par ostu pārvaldības maiņu nav iesākušās, tieši pateicoties Ventspils ostai, kur netiek pieņemti objektīvi lēmumi un netiek ļauts realizēt, piemēram, graudu rūpnīcas projektu, Berķis skaidro, ka Lembergs ir ļoti spēcīga personība un viņš ir spējīgs pārliecināt ar vārdiem un darbiem par to, ka jādara tieši tas, ko viņš ir iedomājies un ko viņš uzskata par pareizu.

«Jā, bija runa par graudu termināli Ventspilī, kur bija problēmas. Tās iniciators Vladimirs Šafranskis pats publiski atzinis, ka pieļāvis kļūdas procesuālās lietās. Šafranskim cīnīties šādās lietās ar Lembergu ir tas pats, kas salaist ringā vieglā svara bokseri ar smagsvaru,» uzsver Berķis.

Viņš gan atzīst, ka nezina, vai tas ir labi vai slikti, ja burtiski ievēro visu normatīvo aktu prasības, jo bieži vien tie ir absurdi. «Pieļauju, ka ne vienmēr visu var ievērot un dažreiz tā var «norakt» labas lietas,» skaidro uzņēmējs.

Ventspils ostas graudu terminālis AS Ventspils Grain Terminal Administratīvajā rajona tiesā pārsūdzējis Ventspils pilsētas domes atteikumu noraidīt termināļa paplašināšanās ieceri.

Ventspils ostas graudu termināļa Ventspils Grain Terminal akcionāri vēlējās īstenot divus vērienīgus investīciju projektus - graudu termināļa noliktavu paplašināšanu, kā arī graudu dzirnavu un makaronu izstrādājumu ražošanas līnijas izveidi Ventspilī. Abu investīciju projektu kopējā vērība būtu 25 miljoni eiro (17,5 miljoni latu).

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra