Nav normāli, ka nozīmīgu uzņēmumu vadībā kā AS Ventbunkers bija izbijis kazino krupjē, profesionāls dejotājs, parādos iestidzis caurkritis aktieris, daži apšaubāmas reputācijas advokāti, viņu sievas un citi radi, kam nav ne mazākās nojēgas par loģistiku, termināliem un tamlīdzīgām lietām.

Tā norāda uzņēmuma padomes loceklis Olafs Berķis, komentējot oponenta Rūdolfa Meroni «nometnes» kadru izvēli.

Viņš arī noraida viedokli, ka nesaskaņas Ventbunkerā saistītas ar vienkāršu naudas pārdali starp akcionāriem, nevis uzņēmējdarbību. «Tās ir pilnīgas muļķības. Protams, cilvēki ar uzņēmējdarbību nodarbojas tāpēc, ka vēlas pelnīt un nodrošināt sev labklājību,» uzsver Berķis.

Viņš arī skaidro, ka attiecībā uz investīcijām šogad Ventbunkerā nekas liels netiek plānots, lai gan nevarot teikt, ka nebūtu ko Ventbunkerā uzlabot. Potenciāli vajadzētu dubultot noliešanas jaudas, jāatjauno kuģu bunkurēšana, bet patlaban esot jātiek skaidrībā, kādas vispār būs kompānijas finansiālās iespējas pēc Meroni komandas vadīšanas «ballītes».

Šveices advokāta Meroni AS Ventbunkers vadīšanas laikā uzņēmumam ir radīti zaudējumi vismaz 30 miljonu eiro (20,79 miljoni latu) apjomā, norāda Berķis.

Pērn ienākumi no mazuta pārkraušanas Ventbunkeram esot samazinājušies par septiņiem miljoniem latu salīdzinājumā ar 2010.gadu. Otrs mīnuss esot tas, ka četri miljoni eiro (2,77 miljoni latu) ir izmaksājis Ventbunkera menedžments. Meroni cilvēki, kas bijuši amatos Ventbunkerā, - valdes locekļi un padomes locekļi -, izveidojot kompāniju SIA Airtech un izmantojot Meroni pārstāvēto uzņēmumu Eurocom, no Ventbunkers esot izsūknējuši nepilnos divos gados četrus miljonus eiro (2,8 miljoni latu), kas it kā tērēti menedžmenta pakalpojumiem.

Berķis norāda, ka joprojām ir pretenzija no Litasco. Summa, ko Litasco esot samaksājuši trešajām pusēm saistībā ar «cūcībām», kas tika veiktas Meroni Ventbunkera valdīšanas laikā, esot 15 miljoni eiro (10,39 miljoni latu). Kā ziņots iepriekš, 2011.gada sākumā Ventbunkera strīda laikā ar Litasco ilgāku laiku uz Latvijas sliežu ceļiem atradās 1774 vagoni ar 106 000 tonnu mazuta, kas paralizēja normālu dzelzceļa un ostas darbību.

«Var savilkt kopā Meroni radītos zaudējumus - tas ir pāri par 30 miljoniem eiro (20,79 miljoni latu). Tik Ventbunkera akcionāriem, tostarp arī potenciāli valstij, ir izmaksājis Meroni menedžments,» uzsver pašreizējais uzņēmuma padomes priekšsēdis.

Kā ziņots, 4.janvārī Ventspils tranzītbiznesa kompānijā AS Ventbunkers vadību pārņēma Šveices advokāta Meroni oponenti un par padomes priekšsēdi iecēla Berķi.

Tā bija trešā vadības maiņa kompānijā pēdējā laikā. Meroni piekritēji Ventbunkera vadībā atradās tikai divas dienas - no 2.janvāra līdz 4.janvārim, un 4.janvārī uzņēmuma vadošajos amatos atkal reģistrēti Meroni oponenti. Uzņēmumu reģistrs konstatējis pārkāpumus akcionāru sapulces, kas tika sasaukta Meroni piekritēju pozīciju nostiprināšanai Ventbunkerā, norisē un atcēlis iepriekš reģistrētās izmaiņas kompānijas vadībā.

Ventbunkera padomes priekšsēdētājs ir Berķis, padomes priekšsēdētāja vietnieki - Jānis Junkers un Ovads Aleksejs, bet padomes loceklis - Gatis Klimass. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Dzintars Kašs, bet valdes locekļi - Valērijs Godunovs, Raimonds Grīniņš un Andrejs Piņkovs.

Uzņēmuma reģistra lēmumā skaidrots, ka izmaiņas veiktas, jo Ventbunkera 26.decembra akcionāru sapulce sasaukta Rīgā, Zvejnieku ielā 5a-10, taču sabiedrības juridiskā adrese ir Ventspilī, Dzintaru ielā 92. Tādējādi 26.decembrī ārkārtas akcionāru sapulce nav sasaukta atbilstoši Komerclikuma noteikumiem.

Tā kā akcionāru sapulce nav sasaukta atbilstoši noteikumiem, ievēlētā padome neesot bijusi tiesīga pieņemt lēmumu par izmaiņām valdes sastāvā. Līdz ar to secināts, ka konkrētajā gadījumā valsts notāram nebija tiesiska pamata izdarīt ierakstu komercreģistrā par izmaiņām Ventbunkera padomes un valdes sastāvā.

Meroni oponenti jau norādījuši, ka ir vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs par dokumentu viltošanu un krāpšanu.

No 2.janvāra līdz 4.janvārim Ventbunkera padomes priekšsēdētājs bija Meroni, bet viņa vietnieki - Aivars Gobiņš, Diāna Jukna un Arita Linde. Valdē tika iecelti Jānis un Alvis Hāze, kā arī Mārtiņš Bunka.

Iepriekš Gobiņš, kurš pārstāv Meroni intereses, izplatīja paziņojumu, ka šā gada 20.decembrī Mārtiņa Kvēpa, kurš pārstāv Oļega Stepanova un Berķa intereses, juristu firma iesniegusi Uzņēmumu reģistrā «viltotus dokumentus par akcionāru sapulci, kas nekad neesot sasaukta un līdz ar to arī nav notikusi».

Pēc viņa teiktā, šis esot jau piektais mēģinājums, kad Kvēps cenšoties nelegāli pārņemt kontroli pār Ventbunkeru.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra