Kamēr aviokompānija airBaltic par 1,6 miljoniem latu meklē labāko tēla spodrinātāju, atklājies, ka šī gada sākumā Latvijas nacionālā lidsabiedrība bija tuvu darījumam, kas bez konkursa ļautu iegūt ekskluzīvas tiesības apgādāt ar aviobiļetēm visas ministrijas un arī premjera biroju.

Kā vēsta TV3 raidījums Nekā Personīga, iespējams, šāds plāns bija radies, lai papildinātu tukšo airBaltic kasi. Līdz šim katra ministrija biļetes gādāja pati. Taču, kā jebkuram iepirkumam, arī šiem jānotiek, izsludinot konkursu.

Nekā Personīga rīcībā esošā sarakste starp ministrijām rāda, ka visā nopietnībā izskatīta iespēja konkursu apiet.

2012.gada 7.februārī Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa valsts sekretāra Anrija Matīsa uzdevumā visām ministrijām izsūtījusi airBaltic piedāvājumu. E-pasta vēstulei bija pievienots jau gatavs korporatīvais sadarbības līgums ar iespējamajām biļešu cenām. Turpat arī bija norādīts, ka par konkrētiem sadarbības piedāvājumiem ministrijām jāinteresējas pie airBaltic.

Šobrīd Satiksmes ministrija taisnojas, ka plāns apturēts, jo tas būtu pretlikumīgs. Taču ideja, visus ministriju lidojumos atdod airBaltic, nav atmesta. Satiksmes ministrijā izveidota darba grupa, kas meklēs likumīgu ceļu, kā iepirkt biļetes no airBaltic. Darba grupa ar tieslietu, finanšu, ārlietu, aizsardzības ministrijas un Valsts kancelejas ierēdņiem gatavos konkursa nolikumu. To izsludinās maijā un jūlija beigās būšot zināms uzvarētājs.

Satiksmes ministrija ieplānojusi līgumu ar aviobiļešu piegādātāju slēgt uz vismaz trīs gadiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra