Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Foto: Uldis Briedis, Dienas Mediji

Bezmaksas sabiedriskais transports izmaksātu aptuveni 34 miljonus gadā  5

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ticies ar Igaunijas galvaspilsētas mēru Edgaru Savisāru. Tikšanās laikā pārrunāts arī kaimiņu galvaspilsētas projekts par bezmaksas sabiedrisko transportu pilsētā. Panākta vienošanās, ka tuvākajās dienās darbu sāks vairākas Rīgas un Tallinas ekspertu grupas.

Pēc tikšanās N. Ušakovs norāda, ka Rīga strādās pie idejas par bezmaksas sabiedrisko transportu. «Tallinas pieredze bezmaksas sabiedriskā transporta ieviešanā Rīgai ir ļoti interesanta. Vissvarīgākais jautājums, protams, ir par to, cik tas maksātu. Pēc mūsu operatīviem aprēķiniem, pašlaik bezmaksas sabiedriskā transporta ieviešana izmaksātu ne mazāk kā 34 milj. Ls latu gadā. mūsu pārstāvji aktīvi sekos, kā norisinās eksperiments Tallinā un vai Rīgā to var izdarīt lētāk kā par 34 milj. Ls,» norāda Rīgas mērs.

Saistītie raksti

Viņš arī piebilst, ka tas ir daudz vairāk, nekā atbalsts atsevišķām grupām, piemēram, bezmaksas transports skolēniem, kas izmaksā nedaudz vairāk nekā trīs miljonus latu gadā. Atkarībā no tā, cik lielas varētu būt izmaksas un kādas ir pilsētas finansiālās iespējas, varēs runāt par prognozēm bezmaksas sabiedriskā transporta ieviešanai Rīgā.

Jāmin, ka tikko Rīgas dome atbalstīja ieceri noteikt braukšanas maksas atvieglojumu 100% apmērā 5.–12.klašu skolniekiem, kas radīs Rīgas pašvaldības uzņēmumam SIA Rīgas satiksme zaudējumus 3,17 milj. Ls gadā. Savukārt zaudējumi laika periodā no šā gada septembra līdz decembrim sasniegtu 1,16 milj. Ls. Tas nozīmē, ka, iespējams, Rīgas satiksmei būs nepieciešama papildus dotāciju piešķiršana no pašvaldības budžeta.

N. Ušakovs iepriekš uzsvēra, ka Rīgas satiksmes zaudējumi šogad nebūs 12,8 milj. Ls, kā tas paredzēts uzņēmuma darbības plānā šim gadam, jo būs papildu dotācija pavasarī un rudenī, līdz ar ko zaudējumu apmērs būs krietni mazāks. Pavasara budžeta grozījumos uzņēmumam tika piešķirti papildus 2,5 milj. Ls. Rīgas Satiksmei piešķirtais pašvaldības finansējums ir 47,5 milj. Ls, tāpat 3,5 milj. Ls piešķirti no valsts budžeta, paredz pieņemtais Rīgas pašvaldības budžets.
 

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma