Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Biezais Baltijas jūras ledus posta prāmju biznesu

Prāmju kustības grafika izmaiņas un atcelti reisi Baltijas jūrā varētu turpināties vēl ilgi, jo šādi kuģošanas apstākļi nav bijuši 14 gadu.

Vairāki kuģi ir iestrēguši ledū un gaida ledlaužus, ziņo thelocal.se. «Kas attiecas uz ledu, mēs neesam redzējuši kaut ko tādu kopš 1996.gada,» ziņu aģentūrai TT atzinis Zviedrijas Jūras administrācijas pārstāvis Džonijs Lindvalls (Johnny Lindvall). Nesenais bargais sals un valdošais ziemeļu vējš pie Zviedrijas krastiem izveidojis biezu ledus kārtu. Aizvadītajās dienās divpadsmit kuģi bija iestrēguši ledū netalu no Zviedrijas krastiem, kamēr ledlauži cīnījās, lai tos atbrīvotu. Prāmju grafiks ir būtiski traucēts, jo līniju operatori noraizējušies par pasažieru drošību. Pasažieriem piedāvā iespēju saņemt kompensāciju vai apmainīt biļetes. Jau iepriekš ziņots, ka Baltijas jūrā ledū  2. martā iestrēga trīs prāmji, kas devās no Ālandu salām uz Zviedriju, uz tiem kopumā bija aptuveni 500 pasažieri. No Latvijas prāmji joprojām kursē bez izmaiņām, Db informēja prāmju kompānijas Scandline birojā. Līnijās Ventspils - Trāveminde un Ventspils - Nīneshamna grafikos pagaidām izmaiņu nav bijis. Biezais ledus Baltijas jūrā radot problēmas tikai tās ziemeļu daļā.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Valdība liek šķēršļus tranzītam

Valdība liek šķēršļus tranzītam  12

Uz nacionālās drošības riskiem baltītais valdības liegums Ventspils brīvostai piedalīties Nord Stream 2 projektā atstāj komersantus neziņā «Valdības lēmumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām Latvijā,»...

Reklāma