Dienas Bizness

 • 22 svētdiena,
  janvāris

  Austris

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8660

  USD: 1.0632

Ražošana

Leta

Biļete Rīgas sabiedriskajā transportā atkal varētu maksāt 40 santīmus  13

Braukšanas maksu Rīgas sabiedriskajā transportā varētu samazināt atpakaļ līdz 40 santīmiem, pieļauj Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Ušakovs norādīja, ka to varētu izdarīt, pateicoties veiktajai optimizācijai un auditam pašvaldības sabiedriskā transporta uzņēmumā Rīgas satiksme.

Saistītie raksti

Pēc Rīgas mēra teiktā, audits bija pasūtīts pagājušā gada beigās un rezultāti šonedēļ varētu būt gatavi. «Tas nozīmē, ka vasarā mēs direktorus samazināsim uz pusi. Vēl par miljonu samazināsim administratīvos izdevumus, un varēs ņemt vērā arī to, kas bija samazināts jau uz šo gadu. Sakārtosim,» solīja Ušakovs.

«Ja mēs redzēsim, ka efektīvāk tiek tērēta nauda visām administratīvajām lietām, ka efektīvāk un saprotamāk tiek tērēta mazāka nauda e-talonu apkalpošanai, mēs saliksim visu kopā un vēl varam pavilkt atpakaļ uz tiem 40 santīmiem.»

Viņš piebilda, ka būtu «ārkārtīgi interesanti samazināt cenas 1.septembrī, mēnesi pirms vēlēšanām, bet tik ātri nesanāks,» sacīja Rīgas mērs.

Ušakovs gan piebilda, ka iepriekš veiktais desmit santīmu paaugstinājums braukšanas maksai ir skāris tikai 35% no pasažieriem, jo 65% braukā ar atlaidēm un tās ir saglabātas iepriekšējā līmenī.

Kā ziņots, no šā gada 1.janvāra braukšanas maksa Rīgas satiksmes sabiedriskajā transportā - autobusos, trolejbusos un tramvajos - paaugstināta par 25% jeb ceturto daļu un sasniegusi 50 santīmus.

Iegādājoties braukšanas biļeti pie transportlīdzekļa vadītāja, jāmaksā par 20 santīmiem vairāk un jāšķiras no 70 santīmiem.
Rīgā finansējuma trūkuma dēļ jau ir samazināts sabiedriskā transporta reisu skaits.

2008.gadā pašvaldības dotācija Rīgas satiksmei bija 47,7 miljoni latu, 2009.gadā tā bija aptuveni 51,5 miljoni latu, bet šogad dotācija paredzēta 45 miljonus latu liela.

Jaunākās ziņas kategorijā

airBaltic plāno ieviest 10 papildu maršrutus

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2016. gadā pasažiera pārvadājuma skaitu palielināja par 10%  un 2017. gadā pieejamo biļešu skaitu plāno palielināt par 16%, tādējādi uzlabojot savienojumus ar Eiropu, Skandināviju, Krieviju, NVS un Tuvo...

Reklāma