Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

Leta

Biļete Rīgas sabiedriskajā transportā atkal varētu maksāt 40 santīmus  13

Braukšanas maksu Rīgas sabiedriskajā transportā varētu samazināt atpakaļ līdz 40 santīmiem, pieļauj Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Ušakovs norādīja, ka to varētu izdarīt, pateicoties veiktajai optimizācijai un auditam pašvaldības sabiedriskā transporta uzņēmumā Rīgas satiksme.

Pēc Rīgas mēra teiktā, audits bija pasūtīts pagājušā gada beigās un rezultāti šonedēļ varētu būt gatavi. «Tas nozīmē, ka vasarā mēs direktorus samazināsim uz pusi. Vēl par miljonu samazināsim administratīvos izdevumus, un varēs ņemt vērā arī to, kas bija samazināts jau uz šo gadu. Sakārtosim,» solīja Ušakovs.

«Ja mēs redzēsim, ka efektīvāk tiek tērēta nauda visām administratīvajām lietām, ka efektīvāk un saprotamāk tiek tērēta mazāka nauda e-talonu apkalpošanai, mēs saliksim visu kopā un vēl varam pavilkt atpakaļ uz tiem 40 santīmiem.»

Viņš piebilda, ka būtu «ārkārtīgi interesanti samazināt cenas 1.septembrī, mēnesi pirms vēlēšanām, bet tik ātri nesanāks,» sacīja Rīgas mērs.

Ušakovs gan piebilda, ka iepriekš veiktais desmit santīmu paaugstinājums braukšanas maksai ir skāris tikai 35% no pasažieriem, jo 65% braukā ar atlaidēm un tās ir saglabātas iepriekšējā līmenī.

Kā ziņots, no šā gada 1.janvāra braukšanas maksa Rīgas satiksmes sabiedriskajā transportā - autobusos, trolejbusos un tramvajos - paaugstināta par 25% jeb ceturto daļu un sasniegusi 50 santīmus.

Iegādājoties braukšanas biļeti pie transportlīdzekļa vadītāja, jāmaksā par 20 santīmiem vairāk un jāšķiras no 70 santīmiem.
Rīgā finansējuma trūkuma dēļ jau ir samazināts sabiedriskā transporta reisu skaits.

2008.gadā pašvaldības dotācija Rīgas satiksmei bija 47,7 miljoni latu, 2009.gadā tā bija aptuveni 51,5 miljoni latu, bet šogad dotācija paredzēta 45 miljonus latu liela.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma