Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Biļete Rīgas sabiedriskajā transportā var maksāt 60 santīmus  10

Ja nākamgad Rīgas domes dotācija SIA Rīgas satiksme būs šobrīd plānotajā apjomā, braukšanas tarifs jānosaka 60 santīmu apmērā.

To paredz uzņēmuma 2010. gada budžets, liecina Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejai sagatavotie materiāli. Domes Finanšu departamenta vēstulē norādīts, ka plānotā dotācija ir 45.49 miljoni latu, bet pieprasītā – 52.87 miljoni.

Jautājums saasinājies pēc ierosinājuma piešķirt atvieglojumus Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu pedagoģiskajiem darbiniekiem, kam vajadzīga papildu dotācija 296.85 tūkstošu latu apmērā. Šādu dotāciju  iespējams piešķirt, palielinot kopējo deficīta līmeni Rīgas pilsētas pašvaldības budžetā vai samazinot izdevumus citu pašvaldību pamatfunkciju nodrošināšanai. Finanšu departaments ierosina Rīgas satiksmei pārskatīt darbības prioritātes un rast iespēju piešķirtā budžeta ietvaros segt papildu atvieglojumus Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu pedagoģiskajiem darbiniekiem.

Rīgas satiksmes pārstāve Iluta Bērziņa uzsvēra, ka līdz budžeta apstiprināšanai «nekādā gadījumā nav pamata runāt par tarifa izmaiņām.»

Pēc viņas teiktā, Finanšu departamenta publiskotā informācija un secinājumi balstīti uz sākotnējiem aprēķiniem, vienu no budžeta projekta variantiem - skaitļiem, kurus uzņēmumam ir jāsniedz pašvaldībai pārdomātu lēmumu pieņemšanai.

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma