Bioetanols, ko visi degvielas mazumtirgotāji pievieno benzīnam, patlaban maksā gandrīz 640 EUR par 1000 litriem, savukārt biodīzeļdegvielas cena ir 1530 ASV dolāri par tonnu.

«Šīs ir visu laiku augstākās biodegvielas cenas, kopš benzīnam un dīzeļdegvielai Latvijā ir obligāti jāpievieno 5% biodegviela,» norāda Latvija Statoil Degvielas kategorijas vadītājs Kaspars Skrābāns.

Viņš skaidro, ka galvenie notikumi maijā, kas ietekmēja naftas un to produktu izmaiņas - nemieru saasināšanās Jemenā, mazāks nekā tika gaidīts ASV ekonomikas pieaugums, bažas par stabilitāti Eiro zonas valstīs, kā arī ziņas no Ķīnas, kur ir grūtības ar elektrības ražošanu hidroelektrostacijās dēļ sausuma Jandzi upes rajonā un termoelektrostacijās dēļ augstajām ogļu cenām.

Pagājušajā nedēļā naftas produktu cenas Eiropas tirgos atsāka kāpumu pēc cenu samazinājuma, kas bija vērojams maija pirmajā pusē. Benzīna cena ir pieaugusi no 1030 ASV dolāriem par tonnu līdz 1060 ASV dolāriem. Savukārt dīzeļdegvielas cena palielinājās no 935 ASV dolāriem par tonnu līdz nepilniem 970 ASV dolāriem.

ASV dolāra kurss nedēļas vidū palielinājās no 0.491 santīmiem līdz 0.501 santīmiem par 1 dolāru, taču nedēļas nogalē atkal samazinājās līdz 0.496 santīmu atzīmei.

Par spīti degvielas produktu cenu kāpumam Eiropas tirgos, degvielas cenas SIA Latvija Statoil degvielas uzpildes stacijās pagājušajā nedēļā nav palielinājušās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra