Dienas Bizness

 • 26 pirmdiena,
  septembris

  Gundars, Kurts, Knuts

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8644

  USD: 1.1214

Ražošana

Biodīzeli plāno jaukt klāt arī ziemas degvielai  2

Piecu procentu biodegvielas piejaukumam no 1.oktobra jābūt obligātam arī ziemas dīzeļdegvielai.

To lēma Saeimas Enerģētikas apakškomisija, aicinot izstrādāt attiecīgus grozījumus Ministru kabineta noteikumos. «Patlaban spēkā esošais regulējums nenosaka obligātu biodegvielas piejaukumu ziemas jeb arktiskajai degvielai. Lai nerastos situācija, ka no oktobra sākuma tirgotāji piedāvā ziemas degvielu bez biodegvielas piejaukuma, arī šim degvielas veidam piejaukums būtu jānosaka kā obligāts,» norādīja apakškomisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Apakškomisijas sēdē Latvijas Biodegvielas asociācijas prezidents Daumants Znatnajs deputātus iepazīstināja ar Rīgas Tehniskās universitātes veiktā pētījuma secinājumiem, uzsverot, ka no rapša izgatavotas biodegvielas piecu procentu piejaukums nepazemina degvielas aukstumizturību.

Tāpat Enerģētikas apakškomisija aicināja Ekonomikas ministriju paredzēt, ka valsts un uzņēmēju degvielas rezerves bez biodegvielas piejaukuma realizē iespējami īsā laikā un pēc tam apritē ir tikai dīzeļdegviela ar biodegvielas piejaukumu.

Db jau rakstīja, ka biodegvielas piecu procentu piejaukums no šī gada 1.oktobra būs obligāts 95.markas benzīnam un dīzeļdegvielai. Obligātā biodegvielas piejaukuma ieviešanai jāveicina valstī saražotās biodegvielas patēriņš Latvijā. Lai atbalstītu Latvijas uzņēmējus, paredzēts, ka samazināto akcīzes nodokļa likmi piemēros tikai Latvijas akcīzes preču noliktavās sajauktai degvielai. Turklāt biodegvielas izmantošanas paplašināšana uzlabos valsts importa un eksporta bilanci, norāda apakškomisijā.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma