Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Foto: LETA

Bremzējas Rīgas lidojums  2

Pirmo reizi pēc vairākiem gadiem Rīgas budžets plānots bez deficīta, rezultātā ļoti izdeldētie uzkrājumi atkal varētu kļūt lielāki, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Tiesa, kopējie budžeta ienākumi un jo īpaši izdevumi plānoti mazāki nekā pērn. Tiek lēsts, ka kopējie ienākumi šogad būs 737,5 milj. eiro, bet izdevumi – par 9,9 milj. eiro mazāki, gandrīz 727,7 milj. eiro. Pēc pērnā gada nogalē veiktajiem budžeta grozījumiem, samazinot ieņēmumu prognozi par 5,5 milj. eiro, bet tēriņus audzējot par teju 11 milj. eiro, tika lēsts, ka kopējie ienākumi būs 744,7 milj. eiro, bet izdevumi – 802,5 milj. eiro lieli. Tātad – plānotos izdevumus šobrīd pašvaldība iezīmējusi par teju 75 milj. eiro mazākus, nekā tika prognozēts pērn. Šobrīd gan ir pāragri prātot, vai tos izdosies noturēt tik zemus, jo vēl iespējamas diskusijas un līdz ar to izmaiņas gan jautājumā par dotācijas apmēru SIA Rīgas satiksme, gan par investīciju programmu, kas pagaidām ir ļoti liesa. Gala lēmumu par šā gada budžetu Rīgas dome gatavojas pieņemt 27. janvārī.

Saistītie raksti

Cenas jautājums

Šobrīd budžeta projektā paredzētā dotācija Rīgas satiksmei ir 85,3 milj. eiro, no kā lauvas tiesa jeb 80,1 milj. eiro ir pašvaldības daļa, valsts budžeta mērķdotācija pasažieru regulārajiem pārvadājumiem budžetā plānota vien 5,2 milj. eiro apmērā. Rīgas dome gan vēlējās krietni lielāku valsts atbalstu, sakot, ka atlaižu saglabāšanai nerīdziniekiem tai nepieciešami vismaz 15 milj. eiro un, ja valsts atbalsts nepieaugs, nevar izslēgt biļešu cenu celšanu. Šobrīd ne Rīgas domes amatpersonas, ne Rīgas satiksmes darbinieki uz DB jautājumu, vai biļešu cenas mainīsies, tiešu atbildi nesniedz. Šobrīd ar Rīgas domes lēmumu biļetes cena 0,6 eiro apmērā noteikta līdz 1. februārim.

Visu rakstu Bremzējas Rīgas lidojums lasiet 8. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma