Dienas Bizness

  • 28 piektdiena,
    aprīlis

    Gundega, Terēze

  • Eiro kalkulators

     EUR  LVL

Ekonomika

British Airways ceturksnī peļņa samazinās par 90%

Aviokompānijai British Airways, kas iecerējusi apvienošanos ar Spānijas aviokompāniju Iberia Lineas Aereas de Espana, šī finanšu gada pirmajā ceturksnī peļņa samazinājusies par 90%, vēsta Bloomberg.com.

Tāpat uzņēmums samazinājis tā ienākumu prognozi pieaugošo degvielas cenu dēļ.

Neto peļņa trīs mēnešos līdz jūnija nogalei samazinājušies no 274 miljoniem GBP pērn līdz 27 miljoniem GBP. Iepriekš gan analītiķi prognozējuši, ka British Airways peļņa ceturksnī būs 35 miljoni GBP. Savukārt pārdošanas apjomi ceturksnī pieauguši par 2.8%, sasniedzot 2.26 miljardus GBP.

"Šie ir vissliktākie nozares apstākļi mūsu nozarei ar kādiem jebkad esam sastapušies," sacīja uzņēmuma izpilddirektors Villijs Wolšs. Viņš norādīja, ka augstās naftas cenas, ekonomikas lejupslīde un patērētāju ekonomiskās paļāvības mazināšanās ir novedis uzņēmumu pie zemajiem pirmā ceturkšņa peļņas rādītājiem.

British Airways prognozē, ka šogad kopumā uzņēmuma apgrozījums pieaugs par 3%, lai gan iepriekšējā prognoze liecināja, ka apgrozījums varētu pieaugt par 4%. Tāpat uzņēmums šogad iecerējis par 5% samazināt darba vietu skaitu un pārtraukt jaunu darbinieku nolīgšanu, jo rekordaugstās naftas cenas ir patērējušas visus uzņēmuma ienākumus.

Uzņēmuma izpilddirektors atzina, ka tas ir praktiski neizbēgami, ka lidojumu cenas tiks palielinātas. Tāpat viņš norādīja, ka British Airways vēlas apvienoties ar Iberia, lai samazinātu lidmašīnu uzturēšanas un darbinieku algošanas izdevumus.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma