Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Būtiņģes terminālī janvārī-jūlijā pārkrauts par 3,7% vairāk naftas nekā pirms gada

Lietuvas Būtiņģes naftas terminālī šogad janvārī-jūlijā pārkrauti 5,205 miljoni tonnu jēlnaftas, kas ir par 3,7% vairāk nekā pagājušā gada pirmajos septiņos mēnešos, informēja Klaipēdas ostas pārvalde.

Jūlijā vien naftas pārkraušanas apmērs terminālī bija par 8,5% mazāks nekā šajā mēnesī pērn un sasniedza 801,6 tūkstošus tonnu. Salīdzinājumā ar šā gada jūniju naftas pārkraušanas apmērs krities par 11,2%.

Būtiņģes naftas terminālī 2015.gadā tika pārkrauti 8,679 miljoni tonnu jēlnaftas, kas bija par 18,4% vairāk nekā 2014.gadā.

Būtiņģes terminālis pieder Polijas uzņēmumam PKN Orlen, kas to izmanto vienīgi jēlnaftas importam sev piederošās Mažeiķu naftas pārstrādes rūpnīcas vajadzībām. PKN Orlen kontrolētais Mažeiķu naftas pārstrādes uzņēmums Orlen Lietuva jēlnaftu caur Būtiņģi importē tikai savām vajadzībām kopš 2006.gada vidus.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai  3

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju pār sliežu ceļiem Latvijā, kas aprīkota ar luksoforu un skaņas signālu. Edvīns Bērziņš, LDz prezidents, skaidro: «Šā gada laikā esam apzinājuši visas gājēju...

Reklāma