Spānijas uzņēmums Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles (CAF), kas uzvarējis AS Pasažieru vilciens (PV) iepirkumā par 34 jaunu elektrovilcienu un septiņu jaunu dīzeļvilcienu iegādi un uzturēšanu, ir nosūtījis vēstuli LR Satiksmes ministram Aivim Ronim un LR Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim.

Tajā CAF aicina satiksmes ministru nekavējoties tikties, lai klātienē pārrunātu visas bažas un faktus, kas saistīti ar jauno vilcienu iegādes un uzturēšanas projektu. CAF ir neizpratnē par to, ka līdz šim uzņēmuma pārstāvjiem nav dota iespēja paust savu viedokli par notiekošo un piedāvāt pretargumentus informācijai, kas atrodama it visos līdz šim publiskotajos dokumentos un paziņojumos.

Jau vēstīts, ka Uzņēmums Stadler Bussnang AG ir pārsūdzējis tiesā Latvijas Republikas Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmumu, kas atļāva Pasažieru vilcienam slēgt līgumu ar CAF. Stadler uzskata, ka šis IUB lēmums ir nepamatots un nelikumīgs, tādēļ šodien uzņēmums to ir pārsūdzējis

CAF norāda, ka, pirmkārt, tā piedāvājums PV pilnībā atbilst iepirkuma nolikumam un tehniskajām prasībām, un to apliecina gan PV iepirkumu komisijas lēmums, gan Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) atļauja noslēgt līgumu, gan Rīgas Tehniskās universitātes eksperti. Turklāt CAF piedāvājums pilnībā atbilst izmaksām, kādas šim projektam paredzējusi PV, Satiksmes ministrija, Finanšu ministrija un apstiprinājusi Eiropas Komisija.

Otrkārt, iespējamā sadarbība ar AS Rīgas Vagonbūves Rūpnīca vilcienu iegādes un uzturēšanas projekta īstenošanā nekādi nav izmantojama kā iemesls jebkādām bažām par līguma izpildi. Tikai CAF ir līguma slēdzējs ar PV, un līgums paredz, ka pasūtītājs, t.i. PV, apakšuzņēmēju var apstiprināt vai noraidīt. Jebkurā gadījumā – CAF uzņemas visu atbildību par iepirkuma kvalitatīvu, atbilstošu norisi un atbilstoša rezultāta garantijām.

CAF pauž neizpratni par to, ka valdībai adresētajā dokumentā, kas pieejams medijos, joprojām ir atsauces uz faktiem, ar kuriem savā sūdzībā ir spekulējis cits konkursa pretendents – Stadler Bussnang AG (Stadler) un kuri jau iepriekš noraidīti Iepirkumu uzraudzības biroja izskatītajā Stadler sūdzībā: «Dokumentā tiek manipulēts ar ieteikumiem atcelt līguma slēgšanu ar konkursa uzvarētāju un izsludināt jaunu iepirkumu, kas tādējādi nozīmētu labvēlīgu nosacījumu radīšanu Stadler un būtu absolūtā pretrunā ar Eiropas Savienības praksi un pakļautu riskam zaudēt Eiropas Kohēzijas fondu līdzfinansējumu. Turklāt, kā zināms, arī Eiropas Komisijā (DG Market) Stadler sūdzības izskatīšana ir izbeigta.»

CAF cer, ka pēc iespējās ātrāk tiks parakstīts līgums ar PV, jo CAF ir atzīts par konkursa uzvarētāju jau pirms trim mēnešiem. Šo iepirkumu ir rūpīgi uzraudzījušas Latvijas un Eiropas Savienības iepirkumu uzraudzības institūcijas. Godīgas konkurences apstākļos CAF ir kļuvis par PV iepirkuma konkursa uzvarētāju, iesniedzot konkurētspējīgu piedāvājumu. Turklāt CAF piedāvājums paredz arī tehnoloģiju nodošanu vietējai mašīnbūves industrijai un jaunu darbu vietu radīšanu Latvijā.

CAF uzskata, ka nav pamatota iemesla atcelt jauno vilcienu iegādes un uzturēšanas projektu Latvijā un līgums ar PV ir jānoslēdz nekavējoties, lai pēc iespējas ātrāk varētu uzsāktu ražot jaunos vilcienus, kuri ir nepieciešami Rīgas un Latvijas iedzīvotājiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra