Maskavā, atverot no Ķīnas caur Latviju ceļojušu konteineru, starp bērnu mantiņām gulējuši divi miruši ķīnieši, vēsta laikraksts Neatkarīgā.

Kravas šoferis Valdis atzinis, ka gadījumi līdz tam dzirdēti visādi, taču tik traki kā viņam vēl nevienam kolēģim neesot bijis.

Protams, mēdzot būt gadījumi, kad šoferis par nelegālo imigrantu transportēšanu saņem naudu un apzinās, ka veic noziedzīgu darbību. Taču biežāk – viņš nemaz nezinot, ka krava patiesībā ir bagātīgāka, nekā norādīts pavadzīmē.

Ķīnā noplombētais konteiners uz mašīnas uzkrauts Rīgas ostā, bet atvērts – galamērķī Maskavā. «Krāvēji tos abus nabagus redzēja, es nemaz negāju skatīties,» stāstījis šoferis. Konteiners no Ķīnas līdz Maskavai ceļo apmēram mēnesi.

Visticamākais, abi nelegāļi cerējuši izkļūt brīvībā ātrāk. Konteiners esot hermētiski noslēgts – gaiss tajā nepieplūst, un labākas dzīves meklētāji nosmakuši.

Asociācijas Latvijas auto prezidents Valdis Trēziņš stāstījis, ka Latvija nav labas dzīves meklētāju galamērķis un ar nelegāļiem sastopas galvenokārt tie šoferi, kas brauc ārzemēs. Īpaši esot jāuzmanās Roterdamas un Amsterdamas ostās, kur nelūgtie pasažieri slepus ielien tentos. Konteineros parasti viņi netiek.

Arī Anglijā un Francijā mēdzot gadīties, ka šoferis ceļmalā taisa guļampauzi un pa to laiku kāds ierāpjas kastē. Ja šādu kravu uziet robežsargi, muitnieki vai policisti, šoferim un pārvadātājkompānijai jātaisnojas, ka iepriekš izdarīts viss, lai kas tāds nenotiktu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra