Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Ceļmalā nebūs jāčurā trauciņā, bet iecirknī gan  1

"Protams, ka nekāda pazemošana nenotiks un ceļmalā nevienam čurāt trauciņā neliksim," ceļu policijas (CP) priekšnieks Edmunds Zivtiņš mierina tos, kuri satraukušies pēc televīzijas sižeta par narkotiku eksprestestiem autovadītājiem, šodien, 4.janvārī, ziņo laikraksts Diena.

Šobrīd policijas rīcībā ir divu veidu testi: viens nosaka narkotisko vielu esamību organismā pēc urīna, otrs — pēc siekalām. "Skaidrs ir tas, ka ceļu policisti izmantos siekalu testus. Tuvākajos trīs mēnešos tiem vajadzētu būt iepirktiem CP ekipāžām," sacījis E.Zivtiņš, teorētiski pieļaujot, ka urīna testus varētu izmantot, kur ir tāda iespēja, piemēram, policijas iecirkņos.

No ātrajiem narkotestiem, gluži kā no pūšanas alkometrā, šoferi varēšot atteikties, tā rezultāti nevar tikt vērtēti arī kā pierādījumi. "Tādā gadījumā šo personu nogādāsim ekspertīzes veikšanai narkoloģiskajā dienestā, bet par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes draud administratīvā atbildība," brīdina E.Zivtiņš. Sods ir tāds pats kā par braukšanu narkotiku reibumā: administratīvais arests no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, 500 latu naudas sods un transportlīdzekļu vadīšanas atļaujas atņemšana divus gadus.

Jaunākās ziņas kategorijā

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris  2

Dienvidkorejā AS Latvijas kuģniecība meitas uzņēmums SIA LSC Shipmanagement (LSCSM) papildinājis savu pilnā tehniskajā pārraudzībā esošo floti ar jaunu kuģi Elandra Eagle, informē LSCSM. Jaunais tankeris Elandra Eagle ir paredzēts naftas...

Reklāma