Dienas Bizness

 • 28 trešdiena,
  septembris

  Sergejs, Svetlana, Lana

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8621

  USD: 1.1225

Ražošana

Ceļmalā nebūs jāčurā trauciņā, bet iecirknī gan  1

"Protams, ka nekāda pazemošana nenotiks un ceļmalā nevienam čurāt trauciņā neliksim," ceļu policijas (CP) priekšnieks Edmunds Zivtiņš mierina tos, kuri satraukušies pēc televīzijas sižeta par narkotiku eksprestestiem autovadītājiem, šodien, 4.janvārī, ziņo laikraksts Diena.

Šobrīd policijas rīcībā ir divu veidu testi: viens nosaka narkotisko vielu esamību organismā pēc urīna, otrs — pēc siekalām. "Skaidrs ir tas, ka ceļu policisti izmantos siekalu testus. Tuvākajos trīs mēnešos tiem vajadzētu būt iepirktiem CP ekipāžām," sacījis E.Zivtiņš, teorētiski pieļaujot, ka urīna testus varētu izmantot, kur ir tāda iespēja, piemēram, policijas iecirkņos.

No ātrajiem narkotestiem, gluži kā no pūšanas alkometrā, šoferi varēšot atteikties, tā rezultāti nevar tikt vērtēti arī kā pierādījumi. "Tādā gadījumā šo personu nogādāsim ekspertīzes veikšanai narkoloģiskajā dienestā, bet par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes draud administratīvā atbildība," brīdina E.Zivtiņš. Sods ir tāds pats kā par braukšanu narkotiku reibumā: administratīvais arests no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, 500 latu naudas sods un transportlīdzekļu vadīšanas atļaujas atņemšana divus gadus.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier Rīgā prezentē jauno CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier Rīgā prezentē jauno CS300 lidmašīnu    5

Latvijas lidsabiedrība airBaltic vēl šogad no Kanādas uzņēmuma Bombardier saņems pirmās divas jaunās CS300 lidmašīnas, prezentējot jauno CS300 lidmašīnas modeli, šodien Rīgā sacīja Bombardier viceprezidents Robs Devārs. Pirmo jauno...

Reklāma