Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Ceļu remontam prasīs gan valsts, gan Eiropas naudu  1

Lai nodrošinātu kritiskākajā stāvoklī esošo reģionālo valsts autoceļu tūlītēju remontu un apturētu to tālāku sabrukšanu, Satiksmes ministrija prasīs līdzekļus gan no valsts budžeta, gan arī Eiropas Savienības (ES) fondiem.

Tāpēc līdz piektdienai, 13. maijam, VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) sadarbībā ar Satiksmes ministriju (SM) izstrādās informatīvo ziņojumu par valsts autoceļu posmu segu neatliekamu remontu, kas jau tuvākajā laikā tiks iesniegts valdībā. Šāds uzdevums tika dots otrdien, 10. maijā, tiekoties satiksmes ministram Uldim Augulim ar LVC vadību.

Saistītie raksti

Informatīvajā ziņojumā paredzēts pieprasīt ziemā pārtērēto līdzekļu valsts autoceļu uzturēšanai – kopumā 5,8 miljonu latu – atdošanu valsts pamatbudžeta programmas Valsts autoceļu fonds (apakšprogrammā Valsts autoceļu pārvaldīšana, uzturēšana un atjaunošana). Ja pašvaldības iesniegs SM precīzu informāciju par autoceļu uzturēšanai pārtērētajiem līdzekļiem ziemas sezonā, tad SM arī šo jautājumu virzīs valdībā, lūdzot piešķirt papildu naudu no programmas neparedzētiem gadījumiem. Turklāt no 2011. gada valsts budžeta plānots vēl pieprasīt aptuveni 9 miljonus latu, lai nodrošinātu kritiskāko reģionālo autoceļu tūlītēju sakārtošanu.

Satiksmes ministrija sola nākt klajā ar priekšlikumu palielināt ES fondu finansējumu autoceļu programmām 2007. – 2013. gada plānošanas periodā uz to ES finansēto programmu rēķina, kurās veidojas līdzekļu pārpalikums.

 

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai  3

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju pār sliežu ceļiem Latvijā, kas aprīkota ar luksoforu un skaņas signālu. Edvīns Bērziņš, LDz prezidents, skaidro: «Šā gada laikā esam apzinājuši visas gājēju...

Reklāma