Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Foto: LETA

Ceļus tīrīšot divreiz mēnesī  15

Naudas trūkums un drošības apsvērumi var likt aizliegt satiksmi uz pašvaldību ceļiem, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Nākamā gada valsts budžeta projektā atbalsts ceļu nozarei salīdzinājumā ar šo gadu ir samazināts par desmit miljoniem latu, tostarp pašvaldību ceļiem par 25%, bet valsts ceļiem - par 8%, informē laikraksts.

«Ar patlaban paredzēto naudu ziemā, piemēram, Mālpilī, ceļu var notīrīt divas reizes mēnesī. Vienam kilometram pašvaldību ceļa gada laikā ir paredzēti 383, bet valsts ceļiem aptuveni 2500 latu. Ļoti iespējams, ka atsevišķi ceļu posmi šajā ziemā būs jāslēdz tāpēc, ka pašvaldības nespēs garantēt uz tiem satiksmes drošību,» skaidrojis Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks Aino Salmiņš.

Patlaban valsts atbildībā ir ceļi aptuveni 20 000 km, pašvaldībām 39 000 km garumā.

Laikraksts norāda, ka pašvaldībām piederošo ielu kopējais garums valstī ir aptuveni 7500 km, bet valsts galveno un reģionālo ceļu kopgarums - 6900 km, bet finansējums pašvaldību ceļiem vairāk nekā sešas reizes mazāks.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma