Citas ziņas

Cemex ar jauno ražotni Latvijā var aplauzties

Z. Pudāne J. Lasmanis, R. Spakovska, 18.01.2007

Jaunākais izdevums

Ja Lietuva izcīnīs vairāk emisiju kvotu, Akmenes cementas varēs ražot vairāk, bet Cemex plāni par jaunu rūpnīcu var izkūpēt gaisā. Šobrīd Cemex piešķirto kvotu skaits ir 350 tūkst. tonnu gadā, kuras visas uzņēmums pats arī izmanto. Latvijas sagatavotajā emisiju kvotu sadales plānā 2008. - 2012. gadam Cemex pieprasījis tikai 0.4 milj. t CO2 emisijas kvotu, bet, kā atzīst paši uzņēmuma pārstāvji, jaunās rūpnīcas darbības nodrošināšanai nepieciešams vismaz miljons emisijas tonnu gadā, kas Eiropas Komisijai iesniegtajā Latvijas plānā neparādās.

Tas kopā ar faktiem, ka Eiropas komisija vēlas, lai Latvija par vairāk nekā pusi samazinātu emisijas kvotas, un to, ka Lietuvas cementa ražotājam Akmenes cementas, kas plāno ievērojamu paplašināšanos, jau šobrīd kvotu ir gandrīz trīs reizes vairāk, var apdraudēt cementa rūpnīcas projekta realizāciju Latvijā, kas ar 200 milj. eiro (140,56 milj. Ls) lielām investīcijām tiek uzskatīts par pēdējā laika apjomīgāko investīciju projektu Latvijā.

Cerība mirst pēdējā

"Cemex emisiju kvotu jautājumu ir pārrunājis ar ministriju amatpersonām, un Cemex ir pārliecināts, ka Latvijas valdība spēs panākt vienošanos ar Eiropas Komisiju, un ražotājam būs piee-jams nepieciešamais kvotu daudzums," Db sacīja SIA Cemex valdes priekšsēdētājs Luiss Migels Kantu (Luiss Miguel Cantu).

Viņš ir pārliecināts, ka Cemex iegūs nepieciešamo daudzumu kvotu un kompānijai nebūs jāpērk kvotas vai jāatceļ projekta realizācija. Savukārt, runājot par lobijiem, L.M. Kantu norādīja, ka Cemex ir piedalījies sarunās ar Eiropas Komisijas amatpersonām ar mērķi sniegt atbalstu Latvijas valdībai sarunās par CO2 emisijas kvotām. Savukārt kuluāros jau izskanējis, ka pašlaik valdībā notiekot teju vai kaujas, kuram varētu tikt uzticēts kļūt par Cemex lobiju Eiropā.

Lieli plāni

Jāatgādina, ka kompānija līdz 2009. gadam plāno uzbūvēt jaunu cementa rūpnīcu, kuras jauda iecerēta 1,15 milj. tonnu klinkera un 1,588 milj. tonnu cementa gadā. Pašreiz notiek visu nepieciešamo atļauju saņemšana, ko plānots pabeigt līdz maijam. Cemex ir nopircis zemi blakus esošajai rūpnīcai jaunās ražotnes celšanai. Celtniecības darbu sākums plānots šogad jūnijā. Viss pamataprīkojums jau ir pasūtīts un tiek ražots. Aprīkojumu kompānija sāks saņemt jau februārī. Cemex jaunajā cementa ražotnē līdz šim jau ir ieguldījis 41 milj. eiro (28,8 milj. Ls).

Soli priekšā

Vienīgajam Lietuvas cementa ražotājam Akmenes cementas jau šobrīd ir iedalītas 1,1 milj. tonnu emisijas kvotu gadā. Uzņēmums 2010. gadā plāno atklāt jauno krāsni, kas spēs saražot 1,5 milj. tonnu cementa gadā. Kopš padomju laikiem Akmenē ir četras krāsnis, taču divas nedarbojas, savukārt ar atlikušajām divām Akmenes cementas spēj saražot 1,2 milj. tonnu gadā, Db stāstīja Akmenes cementas ģenerāldirektors Artūrs Zaremba (Arturas Zaremba).

Līdz ar to teorētiski jau 2010. gadā Akmenes cementas spēs saražot 2,7 milj. tonnu cementa produkcijas gadā. Viņš gan uzsvēra, ka līdz ar jaunās krāsns atklāšanu pārējās krāsnis vairs netikšot darbinātas, bet viss esot atkarīgs no tirgus situācijas. A. Zaremba vēl nemācēja pateikt, cik daudz emisiju kvotu uzēmumam būs nepieciešamas līdz ar jaunās krāsns izbūvēšanu, jo tenderis par krāsns aprīkojuma iegādi tiks rīkots pēc mēneša, bet no iekārtu efektivitātes un nepieciešamā kurināmā daudzuma esot atkarīgs arī kvotu daudzums.

Uzņēmums modernizācijā iecerējis ieguldīt 300 milj. litu (aptuveni 60 milj. Ls). Krāsns būvniecību kompānija plāno uzsākt 2008. gadā. Jāpiebilst, ka uzņēmuma 33,95 % pieder Cemex, bet 51 % - četrām Lietuvas privātpersonām.

Viens pret vienu

Vienas cementa tonnas saražošanai nepieciešama aptuveni viena tonna emisiju kvotu, apgalvoja abi cementa rūpnīcu vadītāji.

Šogad cena par tonnu emisijas kvotu svārstījās no 8 līdz 30 eiro. Šobrīd daudzi uzņēmumi pārdod sev piešķirtās kvotas, kas palikušas pāri, bet 2008. gadā visā Eiropā emisiju kvotas būs samazinātas un daudziem uzņēmumiem tās trūks, līdz ar lielo pieprasījumu augs arī kvotu cena. Ja cementa ražotājam būs jāiepērk emisiju kvotas, kāps arī cementa cena. Savukārt 2008. gadā cena varētu sasniegt pat 100 eiro par tonnu, prognozēja A. Zaremba.

Cīnās arī leiši

Arī Lietuva līdzīgi kā Latvija saņēmusi Eiropas Komisijas atzinumu, kurā apmēram par pusi likts samazināt emisijas kvotu apjomu. Sākotnēji Lietuva prasīja apmēram 16 miljoni tonnas CO2 emisijas kvotu, bet Eiropas Komisija pieļāvusi vien 8.8 milj. t, stāsta Vitauts Krušinsks, Lietuvas vides ministrijas apkārtējās vides kvalitātes departamenta vadītājs.

Lietuva arī sagatavojusi "kompromisa" variantu, kurā emisiju kvotu apjoms samazināts līdz 12 miljoniem tonnu.

"Principā ar šo daudzumu nepietiek, vienīgi šādā veidā tiks samazināts spiediens, dalot valstij piešķirtās emisijas kvotas uzņēmumu starpā," skaidro V. Krušinsks.

Latvijas izredzes pārliecināt Eiropu - niecīgas

Ja vienīgā cerība saglabāt cementa rūpnīcas projektu ir piešķirto emisijas kvotu palielināšana, tad no iecerēm, visticamāk, jāatsakās.

Šādu bēdīgu perspektīvu apliecina avota Eiropas Komisijas (EK) vides komisāra birojā, kas vēlējās palikt anonīms, teiktais. "Ja Latvija savā sākotnējā emisijas kvotu maksimuma piedāvājumā jau ir iekļāvusi šo projektu, tad ir ārkārtīgi maz izredžu, ka EK piekāpsies labotajam piedāvājumam. Kaut arī Latvijai kvotas ir samazinātas būtiski, tās jo-projām pārsniedz iepriekšējos gados reāli izmantotās, pie tam identiska attieksme ir pret visām dalībvalstīm," teica avots.

Tomēr pastāvot iespēja, ka Latvija, līdzīgi dažām citām dalībvalstīm, savu emisiju kvotu piedāvājumu nav spējusi pietiekami skaidri formulēt, kā rezultātā pieņemts Latviju neapmierinošs lēmums, un šīs neskaidrības būšot novērstas labotajā piedāvājumā.

Neiztērēja piešķirto

EK Latvijai piedāvātā emisiju kvota laika posmam no 2008. līdz 2012. gadam ir 3.3 milj. t gadā, kas ir stipri mazāk par Latvijas sākotnēji piedāvātajiem 7.7 milj. t. Nevēloties samierināties ar pašreizējo situāciju, Latvija ir sagatavojusi labojumus nacionālajam emisijas kvotu plānam, kura pieprasīto kvotu apjomu samazinājusi līdz 6.8 milj. t gadā, un šo piedāvājumu pašlaik vērtē EK. Viens no EK biežāk izmantotajiem argumentiem, kādēļ lielākas kvotas nav iespējamas, ir fakts, ka neviena no ES dalībvalstīm līdz šim nav iztērējusi pilnīgi visu piešķirto kvotu. Latvija, piemēram, 2005. gadā no piešķirtajām 4.6 milj. t iztērēja vien 2.9 milj. t.

EK aplēses liecinot, ka arī 2006. gadā Latvija savas kvotas nebūs iztērējusi. Tomēr jāņem vērā Latvijas rūpniecības attīstības tendences - pēdējā laikā ik gadu rūpniecības fiziskā apjoma indekss audzis par 5 līdz 6 % un uz eksportu orientētas rūpniecības attīstība ir viena no pašreizējā ekonomikas ministra Jurija Stroda prioritātēm.

Latvijai piešķirtās kvotas šobrīd tiek izdalītas starp 95 izmešus ģenerējošām iekārtām, liecina emisijas kvotu tirdzniecības organizācijas Carbon pool Europe un EK sniegtā informācija. Un vismaz 3 no iekārtu īpašniekiem - Aurora Baltica, KP tehnoloģijas un Ludzas Bioenerģija - aktīvi piedalās emisijas kvotu tirdzniecībā. Db jau vēstīja, ka arī a/s Latvenergo pārdevusi 23 % no tam līdz 2007. gadam piešķirtajām emisijas kvotām 16.3 miljonu eiro apjomā.

Cena krītas

Par labu kvotu nepalielināšanai liecinot arī tas, ka neiztērēto kvotu tirgū emisiju t cena strauji kritusies, kas liecinot, ka dalībvalstīm papildu kvotas nav nepieciešamas. Arī Carbon Point informācija liecina, ka emisijas kvotu cenas ievērojami kritušās - 2006. gada sākumā tās cena bija 28 eiro, bet šā gada sākumā vien 4 eiro. Tomēr eksperti prognozē, ka nākošgad emisijas kvotu cena varētu ievērojami pieaugt un sasniegt pat 100 eiro par tonnu.

Žonglēt grūti

EK enerģētikas politikas dēļ līdz minimumam samazinātas arī lobēšanas iespējas. Db aptaujātie speciālisti uzskata, ka EK pēc ambiciozo mērķu uzstādīšanas siltumnīcas efekta gāzu izmešu samazināšanā nedrīkst atļauties piekāpties dalībvalstu spiedienam palielināt piešķirtās emisiju kvotas.

Manevru zonu žonglēšanai ar kvotām EK un ieinteresētajām valstīm krietni samazinot arī emisiju tirdzniecības direktīvā atrunātie 12 kritēriji, saskaņā ar kuriem dalībvalstīm kvotas tiek piešķirtas. Viens no būtiskākajiem kritērijiem ir vienots ar saistībām ar Kioto protokola izpildi, kas nosaka emisiju pakāpenisku samazināšanu.

Šobrīd gandrīz visām ES dalībvalstīm ir pretenzijas par EK piešķirtajām kvotām. Visskaļāk izteikusies Slovēnija, kuras vadību satrauc tas, ka ar EK piedāvātajām kvotām, kas ir gandrīz uz pusi mazākas nekā lūgtās, tā nespēs nodrošināt sevi ar enerģiju, jo nesen būtiski samazināta jauda valsts vienīgajam atomreaktoram. Slovēnija apsverot iespēju vērsties Eiropas Kopienu tiesā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Betona nozarē bankroti ir neizbēgami

Katrīna Iļjinska, 670884437, 26.08.2008

Vairāki betona ražošanas nozares uzņēmumi, kā arī Latvijas Būvmateriālu ražotāju asociācija ir griezušies ar iesniegumu Konkurences padomē (KP), kurā norāda, ka Latvijas lielākais cementa ražotājs Cemex, kurš vēlas apgūt arī transportbetona tirgu, dempingo. Uzturot betonam cenas, kas zemākas par pašizmaksu, no tirgus tiek izspiesti mazie un vidējie vietējie ražotāji, lai pārņemtu nozari, uzskata Latvijas būvmateriālu ražotāju asociācijas izpilddirektors Andris Trifanovs.

Foto: Ritvars Skuja, DB

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Betona ražotāji uzskata, ka, tirgum nonākot viena spēlētāja rokās, nākotnē gaidāms betona deficīts un nesamērīgi augstas cenas.

Pašreizējās vispārējas ekonomiskas krīzes apstākļos, būvniecības nozarē visgrūtākie laiki ir tieši būvmateriālu ražotājiem. Nesen augustā Db rakstīja par dempinga aizdomām ceļu būvē, bet nu šāda problēma, iespējams, skārusi arī betona ražotājus. Nozares dalībnieki sūdzas par bankrota tuvošanos.

Apsūdz Cemex

Vairāki betona ražošanas nozares uzņēmumi, kā arī Latvijas Būvmateriālu ražotāju asociācija ir griezušies ar iesniegumu Konkurences padomē (KP), kurā norāda, ka Latvijā lielākais cementa ražotājs Cemex, kurš vēlas apgūt arī transportbetona ražošanas tirgu, pašreizējās krīzes apstākļos dempingo, piedāvājot iegādāties betonu par cenu, kas esot zemāka par pašizmaksu. Kompānijas, kuru rīcībā ir tāda informācija un kuras parakstījušas KP iesniegto sūdzību, ir betona ražotāji SIA Eksimtrans, SIA Betons 97, kā arī SIA Baltijas Betonmix. Uzņēmumi sūdzībā norāda, ka Cemex pārdodot transportbetonu par aptuveni 15 % lētāk, nekā ir betona pašizmaksa. Savukārt Cemex valdes priekšsēdētājs Hosē Luiss Seiho Gonzaless Db pavēstīja, ka uzņēmums pagaidām nav saņēmis no KP oficiālu paziņojumu par iesnieguma esamību, tomēr var teikt, ka Cemex ir pieteicis sevi Latvijā ne tikai kā cementa, bet arī gatavā betona un inerto materiālu ražotāju. Viņš arī apgalvo, ka uzņēmums nedempingo, bet piedāvā labas cenas: «Pašlaik betona tirgus piedzīvo lejupslīdi. Tirgus atdzišana ir radījusi betona pārprodukciju Latvijā, līdz ar to saasinājusies konkurence. Cemex stratēģija ir piedāvāt klientam izdevīgākos risinājumus gan cenu, gan servisa ziņā uzņēmējdarbības labās prakses ietvaros,» uzskata H.L.Gonzaless.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par būvmateriālu ražotāja SIA Cemex valdes priekšsēdētāju iecelts līdzšinējais valdes loceklis Jegors Golubevs, liecina Firmas.lv informācija. Golubevs Cemex valdē strādāja kopš 2013.gada novembra.

Līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Greiems Rasels, kurš šajā amatā strādāja kopš 2014.gada septembra, darbu uzņēmuma valdē neturpinās.

Cemex valdē darbu turpina valdes locekļi Māris Gruzniņš, Linda Šedlere, Evita Goša un Jaroslavs Kšištofs Saveckis.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Cemex apgrozījums Latvijā 2017.gadā bija 78,067 miljoni eiro un tas ir par 34,6% lielāks nekā 2016.gadā, savukārt Cemex zaudējumi bija 4,007 miljoni eiro un tie ir samazinājušies par 71,4% salīdzinājumā ar 2016.gadu.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn Cemex pārdeva 970 000 tonnas cementa, eksporta īpatsvaram pieaugot līdz 70%.

Iegādājoties starptautisko celtniecības materiālu piegādātāju uzņēmumu RMC Group o.l.c. 2005.gada martā, Cemex kļuva par Brocēnu cementa ražotnes īpašnieku. 2010.gada Cemex uzsāka ražošanu pilnībā no jauna uzbūvētajā Brocēnu cementa rūpnīcā, kas ir Eiropā modernākā cementa rūpnīca. Tās izveidē Cemex ir investējis 300 miljonus eiro, kas ir lielākās investīcijas Latvijas rūpniecībā pēc neatkarības atgūšanas. Iepriekš Brocēnu cementa rūpnīcas jauda bija 600 000 tonnu gadā, savukārt jaunā rūpnīca spēj saražot 1,6 miljonus tonnu cementa gadā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Cemex cementa rūpnīca Brocēnos sākusi ražot ar pilnu jaudu

Uldis Andersons, Edīte Krašauska-Krauze, 19.09.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunajai Cemex cementa rūpnīcai šis ir pirmais gads, kad ražotne strādā ar pilnu jaudu – 120 tūkst. tonnu mēnesī. Pērn saražots nepilns milj. tonnu cementa, šogad apjoms pārsniegs milj., lēš Cemex valdes loceklis Māris Gruzniņš, piebilstot, ka tādai arī vajadzētu būt rūpnīcas jaudai.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, šogad būtiski palielinājies eksporta apjoms, tāpat arī vietējā tirgus pieaugums varētu sasniegt apmēram 10%. Cemex eksporta tirgi ir saglabājušies iepriekšējie – tā ir Igaunija, Lietuva, Skandināvija, Krievija, un šai sarakstā tagad nākusi klāt arī Baltkrievija, kur tiekot realizēts salīdzinoši neliels saražotās produkcijas daudzums. Cemex eksporta apjoms ir 75-80% no saražotā.

Latvijas cementa tirgū šobrīd divi lielākie dalībnieki ir Cemex un Heidelberg Cement grupas uzņēmums SIA Baltik Saule, kas Latvijā importē cementu no Igaunijas Kunda Nordic Tsement rūpnīcas. Citas importa produkcijas, piemēram, Lietuvas un Baltkrievijas cementa īpatsvars vietējā tirgū ir niecīgs. 2010. gadā Latvijas tirgu Cemex nodrošināja ar 34 tūkst. tonnu cementa mēnesī, bet Kundas rūpnīca – ar 14 tūkst. tonnu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būve

Cemex: Ir kārdinājums aiziet no Latvijas

Didzis Meļķis, 23.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielākais industriālais investors biznesam neatsaucīgās vides dēļ ražošanu Latvijā varētu samazināt.

Kombinācijā ar ģeopolitisko risku pieaugumu arī ilgtermiņa investoriem vietējais lēnīgums investīciju vides sakārtošanā var kļūt pārāk smaga nasta, brīdina Cemex valdes priekšsēdētājs un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) valdes jaunais priekšsēdētājs Enrike Garsija.

Nākamnedēļ sanāksmē ar valsts amatpersonām ĀIPL iesniegs gadskārtējās rekomendācijas.

Man interesē, kā klājas Cemex, un, domājams, šo ainu varēs vispārināt arī uz ĀIPL biedriem un pašreizējo Latvijas investīciju klimatu vispār. Sāksim ar infrastruktūru. Vai jautājums par slēgto ceļu no karjera Saldus novadā ir atrisināts?

Kad Cemex apsprieda ražošanas jaudu palielināšanu un pilnīgi jauna projekta sākšanu tukšā vietā, pašvaldība no savas puses solīja investēt infrastruktūrā, tostarp ceļos no karjeriem uz rūpnīcu. Šie ceļi bija sliktā stāvoklī un saprotams, ka ar ražošanas jaudu palielināšanu labāki nekļuva, un pašvaldība bija solījusi, ka par tiem parūpēsies.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

FOTO: Cemex uzbūvējis pirmo betona ceļu Latvijā un vēlas sadarboties ar ceļu būvniekiem

LETA, 16.06.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Cementa ražotāja SIA Cemex realizējusi pilotprojektu, kaļķakmens karjerā Kūmas uzbūvējot 500 metrus garu ceļa posmu no valčbetona, un ir gatava sadarboties ar ceļu būves uzņēmumiem un VAS Latvijas Valsts ceļi šādu ceļu būvniecībā Latvijā.

Cemex valdes loceklis Ēriks Maikls Trusevics stāstīja, ka betona ceļu izmaksas ir par aptuveni 20% lētākas nekā asfalta ceļu izmaksas, piemēram, šī eksperimentālā ceļa izmaksas bija 45 eiro par kvadrātmetru.

«Betona ceļiem ir arī daudz mazākas uzturēšanas izmaksas. Piemēram, ja asfalta ceļam remonts ir jāveic septiņus līdz desmit gadus pēc uzbūvēšanas, betona ceļš bez remonta var nokalpot līdz pat 20 gadiem. Tāpat betona ceļam var izmantot vietējās Latvijas izejvielas, un nav jāimportē bitumens un granīts. Betona ceļa būvniecībai nav nepieciešama speciāla tehnika, to var veikt ar esošo ceļu būves tehniku,» sacīja Trusevics.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Brocēnu cementa rūpnīca Cemex maijā sākusi veikt piegādes uz Krieviju. Cemex skaidrojis, ka Latvija vairs nespēj sagremot līdzšinējos cementa ražošanas apjomus, ziņo laikraksts Bizness&Baltija.

Krievijas kompānija GlavRosSnab ir noslēgusi līgumu ar Cemex par cementa piegādēm Maskavā un Krievijas dienvidrietumu rajonos. Paredzētie piegādes apjomi ir 180 000 tonnas cementa gadā, kas ir vairāk nekā puse no Cemex ražošanas apjomiem Brocēnu rūpnīcā.

Laikrsksts norāda, ka tik lielus cementa piegādes apjomus Cemex Krievijai varēja apsolīt tāpēc, ka Latvijā pieprasījums ir ievērojami mazinājies.

SIA Cemex komercdirektors Māris Gruzniņš Db.lv informēja, ka laikraksta Bizness&Baltija informācija ir nepatiesa. Viņš to precizēja norādot, ka SIA CEMEX, kuram piederošās Brocēnu cementa rūpnīcas plānotās ražošanas jaudas sasniedz 600 000 tonnas cementa gadā, prioritāte ir nodrošināt Latvijas tirgu ar nepieciešamā cementa apjomu. Pārējā saražotā produkcija tiek pārdota vietējiem uzņēmumiem, lai nodrošina cementa eksportu. Pēc SIA CEMEX prognozēm šogad Krievijas tirgū nonāks 10 - 20% SIA CEMEX saražotā cementa.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Būvmateriālu ražotājs «CEMEX, S.A.B. de C.V.» («Cemex») klajā laidis digitālu platformu komunikācijai ar klientiem - «CEMEX Go.», informē «CEMEX Latvija» Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Antra Savleviča.

Šī gada novembrī platformu sāks izmantot «Cemex» klienti ASV un Meksikā, 2018.gada laikā aptverot citas «Cemex» valstis. Platformas izveidē «Cemex» sadarbojies ar saviem ilgtermiņa partneriem IBM un «NEORIS».

«CEMEX Go» ietvers pilnu pakalpojumu klāstu, kas klientu sadarbību ar «Cemex» padarīs mazāk birokrātisku, samazinās to administratīvo slogu un sniegs iespēju sekot informācijai vienmēr un visur. Platformā klienti varēs pārskatīt darījumu vēsturi, izsekot piegādēm, izmantojot GPS, saņemt ziņojumus par pasūtījumu izpildi, veikt tajos izmaiņas un pārraudzīt visu ar sadarbību saistīto informāciju.

«Cemex» ir starptautisks būvmateriālu ražošanas uzņēmums, kas darbojas vairāk nekā 50 pasaules valstīs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Publicēts paziņojums SIA «Cemex» un SIA «Cemex materiāli» kreditoriem par uzņēmumu reorganizāciju, informē Klientu portfelis.

Paziņojumā teikts, ka 2018.gada 31.oktobrī uzņēmuma valde pieņēmusi lēmumu par uzņēmumu reorganizāciju, apvienošanas ceļā pie SIA «Cemex» pievienojot SIA «Cemex materiāli». Pievienošanas rezultātā SIA «Cemex materiāli» tiesības un saistības pāries SIA «Cemex», un SIA «Cemex materiāli» beigs pastāvēt bez likvidācijas procesa. Visas iespējamās kreditoru prasības tiek lūgts iesniegt viena mēneša laikā no paziņojuma publicēšanas dienas, nosūtot tās uz uzņēmuma juridisko adresi Lielirbes ielā 17a-28, Rīgā.

SIA «Cemex materiāli» reģistrēts 1995.gadā. Uzņēmuma apgrozījums pēdējos divos gados samazinājies - ja 2015.gadā tas bija 5,08 milj.EUR, tad 2016.gadā - 747,13 tūkst.EUR, bet pērn - vien 41,30 tūkst.EUR. Aizvadīto gadu uzņēmums pēc ilgstošiem zaudējumiem noslēdza ar 187,61 tūkst.EUR peļņu. Iesniegtajā vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmuma apgrozījuma samazinājums saistīts ar saimnieciskās darbības pārstrukturizēšanu un integrāciju Cemex grupā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

CEMEX atsāk ražot Daugavpilī

Daiga Ozola, Db, 05.02.2009

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Cemex atsāk darbu Daugavpilī, šodien atverot betona ražotni, kuras renovēšanā investēti 200 tūkstoši eiro.

Ražotnes kapacitāte sasniedz 40 kubikmetru stundā un nodrošina Cemex plašāku ģeogrāfisku segumu Latgalē ar potenciālu apkalpot Lietuvas ziemeļaustrumu rajona betona tirgu. Kopējās investīcijas Daugavpils betona ražotnes renovēšanā sasniedz 200 tūkstošus eiro (140 tūkstošus latu). Tās ietver ražotnes uzlabošanu, apkures sistēmas izveidi, lai nodrošinātu ražošanu ziemas periodā, pārstrādes sistēmas iegādi un iekārtu uzstādīšanu, vadoties pēc Cemex iekšējās politikas vadlīnijām, kā arī prasībām, ko izvirzījusi būvvalde. Ražotne nodrošinās septiņas darba vietas. Sezonas laikā, paaugstinoties pieprasījumam, darba vietu skaits varētu tikt palielināts līdz 14 strādājošajiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Cemex rūpnīcu nacionalizācija Venecuēlā biznesu Latvijā neietekmēs

Vēsma Lēvalde, Db, 09.04.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Cemex Latvijā ir daļa no globāla uzņēmuma, kura akcijas kotējas Ņujorkas biržā. Cemex ir pārstāvēts vairāk kā 50 valstīs visā pasaulē un strukturālas vai organizatoriskas pārmaiņas kādā no Cemex meitas uzņēmumiem neietekmē Cemex darbību Latvijā, Db norādīja Hose Luiss Seiho Gonzalezs (Jose Luis Seijo Gonzalez), SIA Cemex valdes priekšsēdētājs, komentējot informāciju par iespējamo Cemex rūpnīcu nacionalizāciju Venecuēlā.

2008.gada nogalē tiek plānots pabeigt Brocēnu cementa rūpnīcas būvniecību. Šobrīd Cemex jaunās rūpnīcas īstenošanā ir paveikti 60% no kopējā darba apjoma, un tas norit saskaņā ar plānoto laika un investīciju grafiku, apgalvoja SIA Cemex vadītājs. Rūpnīcas būvniecībā ieguldīumi plānoti 220 miljonus eiro apjomā. Jaunās cementa rūpnīcas Brocēnos jaudas gadā sasniegs 1,6 mlj tonnas cementa. Tāpat šī gada trešajā ceturksnī plānots pabeigt Liepājas importa un eksporta cementa termināļu būvniecība. Īpaši nozīmīga, norādīja Gonsaless,ir eksporta termināļa loma, kas nodrošinās Cemex cementa rūpnīcas Brocēnos saražotās produkcijas ātru un efektīvu piegādi klientiem ārpus Latvijas, tā palielinot kopējo eksporta īpatsvaru Latvijas tautsaimniecībā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2007.gadā CEMEX plāno Latvijas būvniecības nozari nodrošināt ar ne mazāk kā 678 000, straujākas tirgus attīstības gadījumā – 700 000 tonnām cementa, Db.lv informēja kompānijas pārstāvis Ēriks Matulis. Kompānija šobrīd ieguldījusi gandrīz 41 miljonu no paredzētajiem 200 miljoniem eiro jaunās cementa ražotnes veidošanā Brocēnos.

Celtniecības materiālu ražotājs CEMEX 2006.gadā Latvijas tirgu ir nodrošinājis ar 552 000 tonnām cementa. 2006. gadā pārdotais cementa apjoms, salīdzinot ar 2005. gadā pārdoto (361 000 tonnām) pieaudzis par 50%. 2007.gadā CEMEX plāno Latvijas būvniecības nozari nodrošināt ar ne mazāk kā 678 000, straujākas tirgus attīstības gadījumā – 700 000 tonnām cementa.

2007.gadā CEMEX cementa ražošanas jaudas Brocēnu rūpnīcā sasniegs 567 000 tonnas gadā, pārējais realizācijas apjoms tikšot importēts. Lai nodrošinātu strauji augošo pieprasījumu, CEMEX kopš 2005.gada importē cementu no grupas uzņēmumiem citās Eiropas valstīs. 2005.gadā CEMEX pārdeva 32,5 tūkstošus tonnu importētā cementa, bet jau 2006.gadā pārdotā importa cementa apjoms būtiski palielinājās, sasniedzot 96,8 tūkstošus tonnu importētā cementa vai 17,5% no pārdotā cementa apjoma. 2007.gadā CEMEX plāno importēt līdz 110 tūkstošiem tonnu cementa, kas veidos 16,2% no kopējā pārdotā cementa apjoma Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Cementa ražotājs Cemex jau gandrīz pabeidzis jaunās rūpnīcas būvniecību un aprīkojuma uzstādīšanu Brocēnos un ir uzsācis iekārtu testēšanu, Db pastāstīja uzņēmuma komunikācijas speciālists Ēriks Matulis.

Oficiālā rūpnīcas atklāšana plānota vasarā.

Šī gada februārī noslēgusies izejmateriālu glabāšanas noliktavas, kalcinācijas kompleksa, māla žāvētāja un vadības ēkas būvniecība. Uzsākta cementa ražotnes kontroles sistēmas testēšana. Projektā kopumā nodarbināti 557 cilvēki, no kuriem aptuveni 60 % veic iekārtu un konstrukciju montāžu un 30 % veic elektrosadales sistēmas un aprīkojumu uzstādīšanu.

Projekta kopējās investīcijas sasniedz 245 miljonus eiro. Rūpnīca aprīkota ar modernākajām ražošanas tehnoloģijām, gaisa un ūdens attīrīšanas iekārtām un vides monitoringa iekārtām, lai ražošanas laikā taupītu līdz pat 50% energoresursu un spētu ievērot visstingrākās Latvijas Republikas un Eiropas Savienības vides direktīvu prasības.

Komentāri

Pievienot komentāru
Eksperti

Ražots Latvijā – elektronikas un būvmateriālu ražotāju sasniegumi

Latvijas Bankas ekonomiste Agnese Rutkovska, 25.01.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Savulaik kolēģis Igors Kasjanovs uzrakstīja lasītāju iemīļotu rakstu «Latvijā rūpniecība IR!» par to, ka rūpniecība Latvijā ir dzīva. Tā ir dzīva joprojām, lai gan pārmaiņu vēji dažu augstāko priedi ir lauzuši un dažam jaunam asnam ļāvuši augt spēcīgākam un zaļākam.

Tomēr šoreiz nerunāsim par visām nozarēm, aplūkosim, kā pēdējos gados mirdzējušas uz eksportu orientētās elektronikas un elektrotehnikas nozares zvaigznes, kuru ražotā produkcija ir pieprasīta visā pasaulē, un kā pašu mājās un eksporta tirgos attīstījušies būvmateriālu ražotāji. Komentārs izmantots arī «Dienas Biznesa» (DB) izdevuma «TOP500» gatavošanā, kur interesenti var atrast arī citu nozaru apskatus.

Augsto tehnoloģiju ražotāji – eksporta zvaigznes

Elektronika un elektrotehnika ierasti tiek skatītas kopā kā radniecīgas augsto tehnoloģiju nozares, kas galvenokārt orientējas uz eksportu – eksports veido vairāk nekā 90% no kopējā realizācijas apjoma. Tomēr šo nozaru attīstības tendences ir samērā atšķirīgas un ir vērts tās aplūkot atsevišķi. Eksporta novērtējumam un tālākai analīzei tiks izmantoti Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati, ja nav norādīts cits avots.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Cemex Latvijā ir jauns valdes priekšsēdētājs, liecina uzņēmuma sniegtā informācija medijiem.

Par CEMEX Latvija valdes priekšsēdētāju no 2008.gada 28.janvāra ir kļuvis Hosē Luiss Seiho Gonzaless (Jose Luis Seijo Gonzalez). Viņa galvenā darbības prioritāte Latvijā būs uzņēmuma cementa un betona ražošanas efektīva attīstīšana, kā arī investīciju projekta jaunajā cementa ražotnē Brocēnos noslēgšana šī gada ietvaros.

Hosē Luiss Seiho Gonzaless uzņēmumā CEMEX strādā astoņus gadus. Līdz šim viņa profesionālā pieredze saistās ar tādām valstīm kā Apvienotā Karaliste, Spānija, Izraēla un Meksika. Pirms darba sākšanas Latvijā, viņš ir vadījis CEMEX uzņēmumu Bangladešā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būve

Noslēdzies viens no apjomīgākajiem un sarežģītākajiem betona piegādes projektiem, kāds īstenots Latvijā

Lelde Petrāne, 14.08.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Celtniecības materiālu ražotājs Cemex šonedēļ noslēdza betona piegādi starptautiskās lidostas Rīga infrastruktūras attīstītības projektam, finansētam no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda. Kopējais piegādātā transportbetona apjoms sasniedz vairāk nekā 75 000 kubikmetru, un tas ir viens no lielākajiem infrastruktūras projektiem Latvijā pēdējo gadu laikā, kurā izmantots īpašām prasībām atbilstošs transportbetons, informē uzņēmums.

Būvdarbi infrastruktūras atjaunošanai Rīgas lidostā sākti 2013. gada maijā, un to ietvaros tika veikti plaša apjoma infrastruktūras uzlabošanas darbi, tostarp tika demontēts esošais betona segums un tā vietā izbūvēts jauns. Cemex veica transportbetona piegādes lidostas 2. un 3. perona rekonstrukcijai, kas iekļāva arī lidmašīnu pretapledošanas apstrādes laukumu būvniecību.

Kopējais uzņēmuma piegādātā transportbetona apjoms pārsniedz 75 000 kubikmetru, kura ražošanai izmantots Cemex Brocēnu rūpnīcā ražotais cements. Izmantojot Cemex piegādāto transportbetonu, betonēšanas darbi paveikti 200 000 kvadrātmetru lielā platībā – kas atbilst 28 futbola laukumu teritorijai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

Cemex Latvija noslēdz SIA Rudus iegādes darījumu

Žanete Hāka, 01.10.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šonedēļ SIA Cemex ir pabeigusi darījumu par SIA Rudus daļu iegādi no Somijas uzņēmuma Rudus East Oy, informē Cemex pārstāvji.

Līdz ar to Cemex Latvijā ir ieguvis savā īpašumā vienu karjera saimniecību ar smilts-grants depozītu Talsu novadā un vienu karjera saimniecību ar izstrādes tiesībām četrās smilts-grants atradnēs Tukuma novadā.

Šis darījums ļauj mums pārnest uz Latviju Cemexglobālo ekspertīzi minerālmateriālu jomā un sniedz jaunas iespējas atbalstīt mūsu vietējos klientus, uzsver Greiems Rasels (Graham Russell), Cemex izpilddirektors Baltijas valstīs, Somijā un Krievijā.

«Mēs esam gandarīti pievienot SIA Rudus aktīvus mūsu esošajam biznesa portfelim, lai nodrošinātu kvalitatīvus minerālmateriālus mūsu pašu un mūsu klientu vajadzībām, kā arī, lai papildinātu Cemex profesionāļu komandu,» saka Jegors Golubevs, Cemex Latvija Betona un minerālmateriālu biznesa direktors.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Papildināta - CEMEX strādā pie betona ceļu tehnoloģijas adaptēšanas Latvijas laikapstākļiem un īpatnībām

Lelde Petrāne, 04.09.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sākot ar 2014. gada 2.septembri, par CEMEX Latvija valdes priekšsēdētāju kļuvis Greiems Rasels (Graham Russell), aizstājot līdzšinējo vadītāju Enriki Garsiju (Enrique Garcia), informēja uzņēmuma pārstāve Linda Ozola.

Greiemam Raselam ir desmit gadu pieredze CEMEX grupā. Iepriekš viņš ir vadījis CEMEX biznesa vienību Apvienotajos Arābu Emirātos un Persijas līča valstīs, kā arī ieņēmis vadošus pārdošanas un stratēģiskās plānošanas amatus CEMEX Lielbritānijā. Viņam ir maģistra grāds Biznesa administrācijā, kas iegūts Varvikas Biznesa skolā, Austrumanglijas universitātes maģistra grāds starptautiskajās attiecībās, kā arī bakalaura grāds ekonomikā.

«Mūsu mērķis ir veicināt Latvijas infrastruktūras attīstību, piedāvājot tādus risinājumus kā betona ceļi, kas jau ir novērtēti citās Eiropas valstīs un ļaus Latvijā īstenot ambiciozus infrastruktūras projektus ar ierobežotu budžetu,» saka jaunais valdes priekšsēdētājs Greiems Rasels.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Lielākais Latvijas būvmateriālu ražotājs Cemex veic izmaiņas vadībā

Gunta Kursiša, 09.12.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas lielākā būvmateriālu ražotāja Cemex valdē notikušas izmaiņas – no valdes locekļa amata pienākumu pildīšanas ir atbrīvots Renārs Griškevičs, bet viņa vietā iecelts ASV pilsonis Ēriks Maikls Truševics (Eric Michael Trusiewicz), liecina informācija laikrakstā Latvijas Vēstnesis.

Ē. M. Truševicam, tāpat kā viņa priekšgājējam, būs tiesības pārstāvēt uzņēmumu kopā ar vismaz vienu no valdes locekļiem.

R. Griškevičs ir beidzis pildīt valdes locekļa pienākumus Latvijā, un šobrīd ir kļuvis par Cemex Ungārijā valdes priekšsēdētāju.

Izmaiņas Cemex amatpersonu sastāvā reģistrētas 6. decembrī.

SIA Cemex, kas nodarbojas ar cementa ražošanu, pērn apgrozīja 37,88 miljonus latu, tādējādi kļūstot par Latvijas lielāko būvmateriālu ražotāju, liecina informācija žurnālā Top 500. Salīdzinot ar 2009. gadu, pērn uzņēmuma apgrozījums ir pieaudzis par 91,13%. Pērno gadu Cemex noslēdza ar 16,54 miljonu latu zaudējumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunais Cemex importa – eksporta terminālis Liepājs ostā varētu palielināt kravu plūsmu par 0.55 miljoniem tonnu gadā.

Liepājas ostā ar pirmo eksporta kravu šodien, 3. decembrī, atklāts Cemex importa – eksporta terminālis. Jaunais terminālis vidēji gadā palielinās ostas kravu plūsmu par 550 tūkstošiem tonnu kravu, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde. Jaunajam terminālim ir būtiska nozīme, jo tas pārkraus vietējo kravu - Brocēnos ražotu cementu un dos būtisku pienesumu Liepājas ostas kravu apgrozījumam, uzsver Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš.

Cementa termināļa būvniecību Liepājas ostas 14. piestātnē uzsāka 2007. gada novembrī. Svarīgi ir būvēt termināļus kopā ar kravu īpašniekiem, kas nodrošina stabilu un drošu kravu plūsmu un dod ieguldījumu pilsētai, ostai un uzņēmumiem. Cemex importa - eksporta terminālis nav ne pirmais, ne pēdējais, ko a/s Liepājas osta LM veido kopā kravu īpašniekiem, norāda a/s Liepājas osta LM valdes priekšsēdētājs Pēteris Iesalnieks,

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Gruzniņš: CEMEX prioritāte ir nodrošināt Latvijas tirgu ar nepieciešamā cementa apjomu

, 26.05.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Laikraksta Bizness&Baltija 26. maijā publicētajā rakstā „Cementa ir kļuvis pārāk daudz” pausta nepatiesa informācija. SIA CEMEX nav noslēdzis līgumu ar rakstā minēto Krievijas kompāniju GlavRosSnab. Tāpat B&B rakstā minētie cementa eksporta apjomi ir nepatiesi, Db.lv informēja SIA Cemex komercdirektors Māris Gruzniņš.

Šogad turpinās jaunās cementa rūpnīcas celtniecības darbi, kurus plānots pabeigt 2008. gada beigās. Šobrīd paveikti jau vairāk nekā 60% no visiem vērienīgā rūpnīcas kompleksa būvdarbiem maijā SIA CEMEX sācis nodarbinātības kampaņu 100 jaunu vakanču aizpildīšanai darbam jaunajā rūpnīcā. Latvijas lielākā industriālā investīciju objekta - jaunās CEMEX cementa rūpnīcas celtniecības izmaksas sastāda vairāk nekā 220 miljonus eiro.

CEMEX šogad pabeigs cementa termināla būvniecību Liepājas ostā. Pirmās kārtas - importa termināla celtniecība jau noslēgusies, otrās kārtas - eksporta termināla celtniecība tiks pabeigta šī gada augustā. Termināla būvniecības kopējās investīcijas sastāda 7.2 miljonus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Ekspresintervija: Latvijas biznesa vide ārvalstu investoram ir sarežģīta

Didzis Meļķis, 08.09.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vai vadības maiņa Cemex, par valdes priekšsēdētāju Enrikes Garsijas vietā ieceļot Greiemu Raselu, nozīmē līdzšinējā vadītāja intervijā DB pausto iespēju, ka izmaksu un biznesa risku dēļ Cemex ražošanu Latvijā varētu samazināt?

Nē, jo uzņēmuma pieredzējušo vadītāju rotācija pa biznesa vienībām pasaulē gan Cemex, gan citos lielos starptautiskos uzņēmumos ir vispār pieņemta prakse, kas ļauj dalīties ar labākajām zināšanām un efektīvi īstenot uzņēmuma biznesa stratēģiju. Tomēr jāatzīmē, ka tādiem uz eksportu orientētiem uzņēmumiem kāds ir Cemex Latvija, uzņēmumu konkurētspēju veicinoša valsts politika ir ļoti nozīmīga. Mēs šobrīd ražojam ar tādu pašu jaudu kā līdz šim un turpinām konstruktīvu dialogu ar valdību par iespējām mazināt Latvijā pastāvošos biznesa riskus. Ja dažādu vietējo un arī ārējo biznesa šķēršļu kombinācija mums būs īpaši nelabvēlīga, tad, protams, var tikt izskatīta iespēja samazināt mūsu ražošanas jaudu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Konkurences padome (KP) ir pieņēmusi lēmumu ierosināt lietu par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas aizlieguma pārkāpumu SIA Cemex darbībās transportbetona ražošanas un realizācijas tirgū, kurš ir lejupejošs attiecībā pret cementa tirgu, Db.lv pavēstīja KP vecākā referente sabiedrisko attiecību jautājumos Dana Kumpiņa.

Viņa norādīja, ka saskaņā ar likumu, dominējošo stāvokli raksturo divi galvenie elementi – noteikta tirgus daļa konkrētajā tirgū, kā arī noteikta tirgus vara konkrētajā tirgū. Dominējošā stāvokļa ļaunprātīga izmantošana var izpausties arī kā netaisnīgu pirkšanas vai pārdošanas cenu vai citu netaisnīgu tirdzniecības noteikumu tieša vai netieša uzspiešana vai piemērošana. Tas var tikt attiecināts gan uz gadījumiem, kad cena tiek noteikta nepamatoti augsta, vai zema, vai arī diskriminējoša.

KP gan nolēma neierosināt lietu par Eiropas Kopienas Dibināšanas līguma 82. panta pārkāpšanu, jo nav konstatēt, ka Cemex pārdotu produkciju zem pašizmaksas. Lai piemērotu minēto pantu, ir jākonstatē pastāvoša vai potenciāla iespējamā pārkāpuma ietekme uz tirdzniecību starp ES dalībvalstīm. Ņemot vērā, ka transportbetons ir ātri realizējama prece ar salīdzinoši nelieliem piegādes attālumiem, KP norāda, ka nav pamata uzskatīt, ka SIA Cemex veiktā saimnieciskā darbība transportbetona ražošanas un realizācijas tirgū būtu vērtējama kā tāda, kas ietekmē vai var ietekmēt tirdzniecību starp ES dalībvalstīm, norādījusi D. Kumpiņa.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

CEMEX neto peļņa 2013. gadā bijusi 4,9 miljoni eiro

Lelde Petrāne, 04.08.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Celtniecības materiālu ražotājs CEMEX pērn par 2 % kāpinājis apgrozījumu Latvijā, sasniedzot 87,1 miljonu eiro lielu neto apgrozījumu. SIA CEMEX bruto peļņa 2013. gadā sasniedza 26,2 miljonus eiro, savukārt gūtā neto peļņa 2013. gadā ir 4,9 miljoni eiro, informēja uzņēmumā.

Salīdzinoši labos 2013. gada darbības rezultātus esot nodrošinājis vairāku faktoru kopums — spēja samazināt produkcijas ražošanas izmaksas, pateicoties ražošanas procesa efektivitātes uzlabojumiem un plašam alternatīvā kurināmā pielietojumam, efektīva ražošana un tirdzniecības rādītāji, kas saglabājās 2012. gada līmenī.

2013. gadā uzņēmums turpināja darboties ar pilnu jaudu, saražojot vairāk nekā vienu miljonu tonnu cementa. Eksporta īpatsvars bija aptuveni 70 % no kopējā pārdošanas apjoma. Pieauga arī transportbetona pārdošanas apjoms. Uzņēmums pagājušajā gadā veica liela apjoma betona piegādes lidostas Rīga infrastruktūras attīstībai. Minerālmateriālu pārdošanas apjoms, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, samazinājās zemākas aktivitātes dēļ infrastruktūras projektos reģionā ap uzņēmuma karjeru. CEMEX turpināja investēt savā darbībā, veicot kapitāla ieguldījumus 4,2 miljonu eiro apmērā ietekmes uz vidi, drošības un efektivitātes uzlabojumu ieviešanai.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viens no pasaulē lielākajiem cementa ražotājiem Meksikas Cemex, kas strādā arī Latvijā, varētu pārdot daļu savu aktīvu, lai tiktu galā ar finansiālajām problēmām, kas skārušas kompāniju, ziņo vairāki pasaules mediji.

Cemex jau tuvākajā laikā ir jāatrod veidi, kā refinansēt savus milzīgos parādus, kas sasnieguši teju 18.78 miljardus ASV dolāru, no kuriem 6.9 miljardi ASV dolāru ir īstermiņa, bet 11.85 miljardi ASV dolāru – ilgtermiņa parādsaistības, teikts Cemex publiskajā paziņojumā.

Ja kompānija neatradīs veidus, kā atrast papildus finansējuma avotus, tā nebūšot spējīga pildīt savas saistības. Šogad vien kompānijai jāatrod veids, kā atdot 4.1 miljardu ASV dolāru, ziņo Reuters.

Nākamo divu nedēļu laikā kompānija plāno tikties ar saviem kreditoriem, lai mēģinātu panākt vienošanos par esošo parādsaistību pārfinansēšanu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Cemex izveidojis un sācis ekspluatēt jaunu šķembu, grants un smilšu ieguves un apstrādes karjeru, kuram līdzās kompānija uzbūvējusi arī transportbetona ražotni, Db pavēstīja uzņēmuma komunikāciju speciālists Ēriks Matulis.

Projekts atrodas Madonas rajona Sauleskalnā, 18 kilometru attālumā no Gaiziņkalna. Karjera un transportbetona rūpnīcas komplekss izveidots padomju laika karjera vietā pamestas karabāzes teritorijā, kas vēl pagājušā gada vasarā izskatījās pēc aizmirstas un kokiem aizaugušas bedres. Jaunbūvētajā kompleksā ik stundu ir iespējams attīrīt un sašķirot atšķirīga lieluma frakcijās līdz pat 500 tonnu produkcijas. Grants un smilts ieguve jaunajā objektā sākta pērnā gada oktobrī, savukārt transportbetona ražotne, lai apgādātu pirmos klientus, darbu uzsāka 2008. gada nogalē.

Komentāri

Pievienot komentāru